Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Powietrze w Konstancinie-Jeziornie jest na dobrym poziomie

Mimo przekroczenia niektórych norm w zakresie zanieczyszczenia powietrza, stan powietrza w Konstancinie-Jeziornie pozostaje dobry. Mimo to, należy w miarę możliwości ograniczyć spalanie w piecach, i przestrzegać zakazu spalania odpadów.

Informujemy,  że stacja pomiarowa przy ul. Wierzejewskiego 12 w Konstancinie-Jeziornie w godzinach porannych w dniu 18 stycznia 2017 r. odnotowała przekroczenia w zakresie zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi PM10 – 123,13 μg/m3 (przy poziomie dopuszczalnym 50 μg/m3 ) oraz PM2,5 – 112,33μg/m3 (przy poziomie dopuszczalnym 25 μg/m3). Według danych pobranych z oficjalnej aplikacji  www.powietrze.gios.gov.pl/pjp/current/station_details/chart/10434  Inspektoratu Ochrony Środowiska „Jakość Powietrza w Polsce” - stan powietrza w Konstancinie–Jeziornie o godzinie 7:00 rano był zły.

Natomiast o godzinie 13:00 odnotowano pomiary dużo niższe w zakresie zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi- PM10 – 39,5 μg/m3 (przy poziomie dopuszczalnym 50 μg/m3 ) oraz PM2,5 – 34,1 μg/m3 (przy poziomie dopuszczalnym 25 μg/m3). Dane pobrane z oficjalnej aplikacji Inspektoratu Ochrony Środowiska „Jakość Powietrza w Polsce” - stan powietrza w Konstancinie–Jeziornie w godzinach południowych był dobry.

Pogorszenie stanu powietrza ma związek ze spadkiem temperatury i wzmożonym spalaniem paliw stałych w domowych kotłowniach.

W związku ze stanem pogodowym, apelujemy do mieszkańców o ograniczenie spalania paliw stałych w piecach i kominkach. I jednocześnie przypominamy mieszkańcom, iż w gminie Konstancin-Jeziorna zabronione jest spalanie odpadów.

Poniżej dane dot. 18 stycznia 2017 r. wg monitoringu powietrza prowadzonego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Autor:

2017-01-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer