Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rada Seniorów wybrała swoje prezydium

We wtorek (17 stycznia) po raz pierwszy zebrała się Rada Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna. Przewodniczącą jednogłośnie została wybrana Danuta Błeszyńska, a jej zastępcą - Celina Łuszczyńska.

Pierwsze spotkanie

W inauguracyjnym posiedzeniu wzięło udział 12 z 13 radnych. Dla gminy była to historyczna chwila, bo wcześniej seniorzy nie mieli swojego organu, który reprezentowałby ich interesy. Spotkanie, do momentu powołania prezydium nowo powstałej rady, prowadził burmistrz Kazimierz Jańczuk. Włodarzowi towarzyszył Andrzej Cieślawski, przewodniczący Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. – Gratuluję wyboru do tak zaszczytnego organu jakim jest rada seniorów – podkreślił na wstępie burmistrz. – Będziemy się wsłuchiwać w państwa uwagi i propozycje. Z pewnością będą one pomocne w realizacji zadań zmierzających do poprawy jakości życia osób starszych. Liczę na udaną współpracę.

Wybory prezydium

Rada seniorów podczas wtorkowego spotkania wybrała swoje prezydium. Funkcję przewodniczącej jednogłośnie powierzono Danucie Błeszyńskiej. Z kolei wiceprzewodniczącą wybrano Celinę Łuszczyńską. Mieszkanka Czernideł zdobyła 8 głosów, a jej konkurent Marek Szewczyk - 4. – Myślę, że ta rada ma duży potencjał – przyznała Danuta Błeszyńska. Jest nas 13, każdy głos będzie miał jednakową wagę. Wierzę, że będziemy wspólnie działać.

Przypomnijmy, że oprócz wymienionych wyżej osób w skład rady wchodzą: Tadeusz Kozikowski, Maria Matejak, Anna Mrówka, Kazimiera Nogal, Wanda Pindelska, Przemysław Rogalski, Krystyna Siemiątkowska, Jerzy Skórniewski, Marek Zieliński i Bożena Zwolińska.

Kolejne posiedzenie

W drugiej części spotkania, burmistrz gminy i przewodniczący Rady Miejskiej wręczyli seniorom aktówki i kalendarze książkowe na 2017 rok, wydane z okazji 100-lecia uzdrowiska i 120-lecia Konstancina. Na koniec radni seniorzy omówili sprawy organizacyjne i ustalili termin kolejnego spotkania, które odbędzie się 14 lutego o godz. 15.00 w sali posiedzeń przy ul. Świetlicowej 1.

Rada Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna jest ciałem konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym.

Galeria zdjęćAutor: Patryk Siepsiak - Biuro Komunikacji Społecznej

2017-01-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer