Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rekordowa orkiestra w Konstancinie


Jubileuszowy, 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Konstancinie-Jeziornie wypadł rekordowo. Dwa sztaby, które kwestowały w gminie, łącznie zebrały aż 67 533,36 złotych. Finałowi towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. zawody sportowe w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz koncerty, pokazy i warsztaty w Konstancińskim Domu Kultury, a na zakończenie oglądaliśmy efektowny pokaz fajerwerków tuż obok Hugonówki.

W Konstancinie-Jeziornie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrały dwa sztaby – w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 oraz w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Żeromskiego 15. Uczniowie „dwójki” rozpoczęli zbiórkę już w piątek, 13 stycznia. 26 gimnazjalistów z szefową sztabu Barbarą Rutkowską na czele kwestowało na terenie szkoły, w której tego dnia odbyła się także dyskoteka. Wolontariusze sprzedawali słodycze i prezentowali innym uczniom dotychczasowe osiągnięcia fundacji Jurka Owsiaka. Natomiast w niedzielę wyruszyli na ulice miasta. Ostatecznie udało im się zebrać aż 10 708,62 złotych.


Rekordowe zbiórki i atrakcyjne występy

W sztabie, który powstał w Konstancińskim Domu Kultury, pracowało ponad 60 osób. Wolontariusze kwestowali nie tylko podczas atrakcji towarzyszących finałowi, lecz także na ulicach gminy. Główny sztab, którego szefem był Ksawery Kurski, zebrał aż 56 824,74 złotych. Łącznie Konstancin-Jeziorna przekazał fundacji Jurka Owsiaka aż 67 533,36 złotych. Warto podkreślić, że jest to świetny wynik, ponieważ w ubiegłym roku oba sztaby zebrały w sumie niewiele ponad 44,2 tys. złotych.

Podczas tegorocznego finału zorganizowano wiele różnorodnych atrakcji, w których przez cały dzień mogli uczestniczyć mieszkańcy. W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Żeromskiego odbył się halowy turniej piłkarski dla dzieci. W Konstancińskim Domu Kultury zorganizowano finałowy koncert oraz rodzinne warsztaty plastyczne, podczas których powstał wielki, kolorowy plakat WOŚP. Na scenie Hugonówki odbyły się pokazy tańca w wykonaniu seniorów z grupy ER-nesta oraz młodzieży z konstancińskiej szkoły Egurrola Dance Studio. Efektowne ćwiczenia na specjalnych trampolinach Jumping Frog zaprezentowały instruktorki z klubu fitness Noweja. Wystąpili również lokalni artyści i utalentowana młodzież, m.in. Wojtek Stec i Karina Mrówka, Tosia Hairulin, Natalia Sobczak oraz Ola Lipka, a także chór ze szkoły No Bell. Zabrzmiały rozmaite utwory, m.in. covery rockowych i popowych przebojów oraz znane bożonarodzeniowe hity. Wieczorną część koncertu rozpoczął zespół Skrzydlate Małpy z Warszawy, który rozruszał publiczność mocnym, rockowym brzmieniem. Następnie na scenie wystąpili konstancińscy raperzy – Magia Perswazji. Koncert zakończyła rockowa grupa Dekada z wokalistą Dariuszem Królem, która przypomniała największe przeboje zespołu Breakout.


Licytacje i fajerwerki na finał

Podczas koncertu odbyły się również licytacje. Największą cenę osiągnął tradycyjnie wielki „wośpowy” bochen chleba upieczony przez miejscową Piekarnię Leszka Jaskulskiego. Zrzuciła się na niego cała publiczność, która uzbierała w sumie ponad 400 złotych. Cały koncert z właściwym sobie poczuciem humoru poprowadził znany aktor Michał Tomala.

Konstanciński finał zwieńczył niezwykle widowiskowy pokaz fajerwerków. Tradycyjne, „wośpowe” światełko do nieba przyciągnęło do Parku Zdrojowego setki mieszkańców. Wspólne odliczanie do rozpoczęcia pokazu poprowadził burmistrz Kazimierz Jańczuk, który podziękował także wszystkim mieszkańcom za szczodrość i wielkie serca, a wolontariuszom WOŚP oraz wszystkim zaangażowanym w finał za ciężką pracę i poświęcenie.

Autor:

2017-01-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer