Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zapraszamy na spacer ornitologiczny

Wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać ptaki zimujące obok nas zapraszamy na spacer ornitologiczny po Konstancinie-Jeziornie. Zapraszamy w sobotę 28 stycznia o godzinie. 12.00 do Parku Zdrojowego. Spacer potrwa około 2 h. Przewodnikiem wycieczki będzie Michał Rewucki - wolontariusz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Miejsce zbiórki: wejście do Parku Zdrojowego od ul. Piłsudskiego.

W Zimowym Ptakoliczeniu ujmuje się ptaki, które zamieszkują i spędzają zimę w bliskim towarzystwie człowieka, czyli w miejskich ogrodach i parkach. W akcji można wziąć udział samodzielnie lub z przewodnikiem – w zależności od tego, jak biegli jesteśmy w rozpoznawaniu ptaków. Jeżeli czujemy, że to nasza mocna strona możemy wziąć udział w Zimowym Ptakoliczeniu indywidualnie.

Jak policzyć ptaki

Jeżeli mamy w ogrodzie karmnik, obserwujemy go przez minimum godzinę i rejestrujemy ptaki, które podlatują do niego. Zapisujemy obserwacje i nanosimy je na elektroniczną kartę obserwacji na stronie Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków OTOP. 

Możemy także wybrać się na wycieczkę, organizowaną w ten weekend przez wolontariuszy OTOP w wielu miastach Polski. Co roku OTOP organizuje około 140 spacerów ornitologicznych. Ich spis znajduje się na stronie: otop.org.pl.  

Konstancińskim przewodnikiem po ptasim świecie będzie Michał Rewucki (dane kontaktowe do prowadzącego tel. 501-288-734).

W czasie tegorocznego Zimowego Ptakoliczenia w Konstancinie-Jeziornie największa uwaga skupiona będzie na gilu. To gatunek, który wiosną i latem obserwować można głównie w lasach, a zimą – w poszukiwaniu pożywienia – chętniej odwiedza miasta i bywa gościem w karmnikach. Brzuch samca gila jest w jaskrawym, różowo-czerwonym kolorze dlatego trudno pomylić go z innym gatunkiem.

Serdecznie zapraszamy.

Autor:

2017-01-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer