Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Remonty gminnych obiektów oświatowych

Kazimierz Jańczuk, burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna, wielokrotnie udowodnił, że sprawy oświaty są mu bardzo bliskie. Dobre warunki nauki dla dzieci i młodzieży, jak również prawidłowe warunki pracy dla nauczycieli i opiekunów, stanowią cel nadrzędny obecnych władz samorządowych. Tak będzie i w wakacje roku 2018. Uczniowie i nauczyciele udali się na zasłużony wypoczynek, a robotnicy przystąpili do pracy w opustoszałych szkołach. W tym roku w gminnych szkołach w Konstancinie-Jeziornie wielkie remonty.

Szkoła Podstawowa  nr 1, ul. Wojewódzka 12

Burmistrz podpisał w dniu 21 maja 2018 r. umowę z firmą BUDIMPOL Sp. z o.o. na rozbudowę i przebudowę budynku oświatowego wraz z zagospodarowaniem terenu, na kwotę 10 395 000,00 zł. brutto. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to do 31 lipca 2019, zaś termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie to 30 września 2019 r. Po zakończonym remoncie szkoła otrzyma dużą salę gimnastyczną o wymiarach 37,56m x 22,26m, a także  pełne zaplecze sali (sanitariaty, przebieralnie, magazyny). Ponadto na piętrze zlokalizowane będą trzy sale lekcyjne, gabinet pedagoga, świetlica. Dostęp dla osób niepełnosprawnych zapewni winda hydrauliczna zlokalizowana na zapleczu sali gimnastycznej. Po przebudowie szkoła otrzyma również nową kuchnię z nowoczesnym zapleczem gastronomicznym oraz stołówkę. Przebudowana będzie także kotłownia i system zasilania energetycznego.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5, ul. Szkolna 7

Po podpisaniu umowy, firma NOKON Adam Czajkowski z Borowiny w dniu 18 czerwca 2018 została wprowadzona na budowę. Kontrakt opiewa na kwotę  2 249 800, 00 zł (brutto), za którą to zostanie wykonana nadbudowa nad częścią parterową. Na powierzchni nowego I piętra znajdą się toalety, świetlica, sale lekcyjne oraz gabinety dla psychologa i pedagoga. Wybudowane zostanie także nowe boisko sportowe z wyposażeniem umożliwiającym różne gry zespołowe.Wykonane zostanie także zagospodarowanie terenu, w tym zwiększenie ilości miejsc parkingowych. Termin zakończenia prac budowlanych to 20 lipca 2019  a uzyskania pozwolenia na użytkowanie 20 sierpnia 2019.

Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Żeromskiego 15

Remont w tej placówce obejmuje kompleksową przebudowę kotłowni, której podjęła się firma F.H.U. „ROMEX” – Grupa SBS Szumański Roman z Płońska, za kwotę 262 020,26 zł.  Termin zakończenia prac budowlanych to 15 sierpnia, a termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie 30 sierpnia br.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Słomczynie, ul. Wilanowska 218

W ostatnim czasie, po kilku latach starań, szkoła została podłączona do gminnej sieci kanalizacji sanitarnej za kwotę 12 172,05 zł, a zadanie to terminowo wykonała firma Sławomir Dymowski IBF, IBF Budownictwo Sp. z o.o. Aktualnie trwają prace projektowe kompleksowej przebudowy budynku szkoły, wraz z zagospodarowaniem terenu. Zamierzeniem burmistrza jest wyburzenie budynku, w którym zamieszkiwali dotychczas nauczyciele (wszyscy zostali już wykwaterowani) i dobudowanie w tym miejscu nowego budynku, w którym powstanie: pięć sal lekcyjnych, gabinet dyrektora szkoły, pomieszczenie świetlicy, biblioteka z czytelnią, pokój nauczycielski, kuchnia ze stołówką, toalety na każdej kondygnacji, szatnia uczniowska, pomieszczenia socjalne i magazynowe, toalety. Będzie także winda, umożliwiającą lepszą komunikację osobom z niepełnosprawnością.

Przedszkole Leśna Chatka na terenie Placu Sportowego

Burmistrzowi, w wyniku długich i trudnych negocjacji udało się porozumieć z firma ELEKTROTIM S.A. z Wrocławia - prawnym następcą dotychczasowego wykonawcy czyli MAWILUX S.A. - w sprawie pozostania na budowie i dokończenia budowy przedszkola. Do wykonania pozostało ogrodzenie, place zabaw z zagospodarowaniem oraz parking. Jeżeli nie wystąpią nowe niekorzystne okoliczności, we wrześniu 150-cioro małych mieszkańców Konstancina-Jeziorny wprowadzi się do nowoczesnego, przestronnego przedszkola, które gmina wybuduje za kwotę 7 674 585,41 zł.

Autor:

2018-06-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer