Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 na terenie województwa mazowieckiego, do godz. 8.00 dnia 29 listopada br.

Prognozuje się utrzymywanie podwyższonych stężeń pyłu, jednakże nie przewiduje się przekroczenia poziomu informowania oraz alarmowego, który mógłby powodować negatywne skutki zdrowotne. W przypadku wystąpienia podwyższonych stężeń należy ograniczyć czas przebywania na powietrzu, zwłaszcza przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz przez osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia, oraz osoby ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych.


Wrażliwe grupy ludności: kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia oraz osoby ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych.

Autor:

2018-11-28

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer