Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Seniorzy uczą się pływać

Na naukę nigdy nie jest za późno. Udowadniają to konstancińscy seniorzy, którzy doskonalą swoje umiejętności pływackie podczas zajęć organizowanych przez Integracyjny Klub Sportowy Konstancin i współfinansowanych przez gminę Konstancin-Jeziorna. 

Bezpłatna nauka pływania dla seniorów wystartowała pod koniec września. Początkowo na zajęcia uczęszczało kilka osób. Jednak zainteresowanie spotkaniami rosło z dnia na dzień. Obecnie w zajęciach regularnie uczestniczy około 15 seniorów. 

Spotkania odbywają się w pływalni Centrum Kompleksowej Rehabilitacji dwa razy w tygodniu – we wtorki w godz. 10.15-11.00 i w czwartki w godz. 11.15-12.00.
– Przychodzą do nas na przykład osoby, które całe życie nie potrafiły pływać i jest to ich pierwszy kontakt z basenem – przyznaje Aleksandra Golon z IKS Konstancin. – Seniorzy zdobywają umiejętności pływackie pod okiem doświadczonego trenera.

Uczestnicy zajęć poznają również podstawowe zasady bezpiecznego przebywania nad wodą, a na koniec mogą odpocząć w jacuzzi lub skorzystać z masaży wodnych. Organizacja nauki pływania dla seniorów została dofinansowana z budżetu gminy Konstancin-Jeziorna, w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych. 

Autor: Patryk Siepsiak - Biuro Komunikacji Społecznej

2018-11-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer