Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zapraszamy na Dni Konstancina 2018

Dni Konstancina to od wielu lat najważniejsze wydarzenie kulturalne i święto naszego miasta. W tym roku, 9 i 10 czerwca czeka nas moc wyjątkowych koncertów, wystaw, pokazów, występów, zawodów dla każdego i w każdym wieku. Warto zarezerwować czas na ten czerwcowy weekend.

Dni Konstancina, sobota 9 czerwca
Amfiteatr
14.30 -16.00 Występy lokalnych grup wokalnych:
Majtki Pana Kapitana
Chór Pogodna Jesień
Konstanciński Chór Kameralny pod kierownictwem Piotra Stawarskiego
Dziecięca grupa musicalowa pod kierownictwem Miszy Hairulina
16.00–17.00 Koncert grupy Modulacja z KDK
Grupa wokalna Modulacja to nowa sekcja, która powstała zeszłej jesieni przy Konstancińskim Domu Kultury. Młodzi wokaliści z Konstancina i okolic sięgają po różne gatunki muzyczne, przy akompaniamencie zespołu profesjonalnych muzyków. Tym razem będzie na rockowo. Pojawią się covery utworów z repertuaru Deep Purple, The Eagels i grupy Lombard. Nie  zabraknie mocnego uderzenia i solówek gitarowych.
17.00–18.00 Koncert zespołu Skrzydlate Małpy
Połączenie energetycznego rockowego brzmienia, osadzonego w klimacie lat 80 i 90 z mocnym wokalem, to zestaw idealny dla fanów dobrego starego rocka. Energetyczna muzyka i chwytliwe polskie teksty, to połączenie trafiające w gusta i młodych i dojrzałych fanów dobrego rocka. Autorem większości kompozycji jest Piotr Dudkowski.  Za teksty odpowiada Paweł Kiljański. W skład zespołu wchodzą Piotr „Dudi” Dudkowski (gitara), Andrzej „Andy” Dela (perkusja) i Tomasz „Malin” Kopyt (bas), współtworzący wcześniej grupę White Highway oraz Paweł „Kiljan” Kiljański, wieloletni wokalista grupy Hetman, obecnie Night Rider i Night Rider Symphony.20.00–22.00 Koncert Natalii Nykiel
Popularność przyniósł jej udział w programie telewizyjnym The Voice of Poland. Jej debiutancki album „Lupus Electro”, który ukazał się w 2014 roku, zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Natalia Nykiel zapełniła istniejącą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Utwory „Bądź duży” i „Error” stały się popularnymi przebojami i zapewniły Natalii miano muzycznej ikony sieci. Teledyski do jej utworów mają w internecie łącznie ponad 145 milionów wyświetleń. W Konstancinie-Jeziornie wokalistka zaśpiewa nie tylko swoje najpopularniejsze utwory, lecz także kompozycje z najnowszej płyty „Discordia” nagranej w ubiegłym roku.
Plener Park Zdrojowy
13.00-20.00  Aleja Artystyczna oraz stoiska handlowe
14.00-18.00 Atrakcje w plenerze:
Dmuchane zabawki
Balonowe podróże – animacje, gry i zabawy dla dzieci w wykonaniu artystów Teatr w Ruchu
Portret Damy – warsztaty malarskie. Na naszych warsztatach zamienimy się na kilka minut w prawdziwych artystów. Czarno-białe stare zdjęcia za pomocą farb, kredek, flamastrów ożywimy kolorami i tak powstaną portrety współczesnych kobiet i mężczyzn. Prowadząca- Ewa Panasiuk. (14.00-18.00)
Malowanie buziek i robienie przypinek okolicznościowych
Warsztaty z rysunku 3D – Czy wiesz, że Twoje dziecko potrafi samodzielnie stworzyć to, co jest mu potrzebne? Na przykład: czapkę, etui na telefon, breloczki, kolczyki, zabawki, narzędzia, modele pojazdów i architektury oraz wiele innych praktycznych rzeczy. Rysunek 3D to metoda łącząca technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią młodego człowieka. Na warsztatach będziemy używać długopisów 3D, za pomocą których można rysować materiałem plastycznym bezpośrednio w powietrzu, podobnie jak ołówkiem na kartce. Przedmioty narysowane w ten sposób utwardzają się i są w pełni funkcjonalne już po kilku sekundach. Prowadzący – Szkoła Szczęścia. (15.00-17.00)
Podróż z plecakiem – warsztaty plastyczne. Większą mi rozkoszą podróż niż przybycie ( L. Staff). Nawiązując do tego cytatu, podczas sobotnich warsztatów zajmiemy się tematem: podróżowania z plecakiem. Odpowiemy sobie na pytania: po co podróżujemy, jakie są formy podróży, jak należy przygotować się do podróży, co spakujemy do plecaka. Całość udokumentujemy pracami plastycznymi, które przedstawią nasze wymarzone miejsca, do których chcielibyśmy pojechać. Prace będą wykonywane w formie kolażu, czyli będziemy używać różnych materiałów i tworzyw. Prowadząca – Agata Janczurowicz. (14.00-17.00)
Turniej Siatkówki Plażowej ( 9.00-15.00, boisko do siatkówki )
Turniej Badmintona ( 10.00 hala GOSIR )
 
Hugonówka i plener
13.00-15.00  Pokazy modeli pływających sekcji modelarskiej pod kierownictwem Zbigniewa  Ciećwierza (plener)
14.00-18.00  Wystawa modeli konstancińskich zabytkowych willi autorstwa Andrzeja Makulskiego (plener)
14.00-18.00  Strefa Gier Planszowych (plener)
Stoisko animacyjne, gdzie uczestnicy Dni Konstancina będą mogli wziąć udział w rodzinnych grach planszowych o tematyce historycznej. Animacje i gry rodzinne zorganizowane będą przez Pana Przemysława Karpiela ze sklepu „Giermek”. Dodatkowo będzie można zakupić różne ciekawe gry rodzinne.
14.30-16.00  Comedy Impro Banda – występ grupy improwizacji teatralnej (altana)
16.00-18.00  Spotkanie z kpt. Krzysztofem Baranowskim (sala multimedialna)
Wybitnym żeglarzem, kapitanem jachtowym, dziennikarzem, nauczycielem. Redaktorem naczelnym magazynu „Jachting”. Kapitan jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską. Jest autorem książki „Droga na Horn” opisującej jego pierwszy rejs dookoła świata, który wymagał niezwykłego hartu, odwagi i najwyższych umiejętności żeglarskich. Jest  dziewiątym żeglarzem samotnym w historii światowego żeglarstwa, który zmierzył się z Ryczącymi Czterdziestkami, gdy nawigację prowadziło się jeszcze metodami tradycyjnymi. Jest też pierwszym polskim żeglarzem, który okrążył Przylądek Horn zwany Starym Ludożercą.
 
 
18.30- 20.00  Premiera spektaklu pt.  ,Szósta po południu  w wykonaniu grupy AD REM, w reżyserii Ewy Cielesz (sala widowiskowa)
„Szósta po południu” – to dramat obyczajowy, utrzymany w zabawnym tonie. Przedstawia perypetie dużej rodziny, w której każdy skrywa własne małe tajemnice, czuje się niespełniony i dąży do realizacji marzeń. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego dnia w domu Magdy i Bertolta pojawia się nieznany nikomu Abraham Levy z zaskakującą wiadomością.
 
 
 
Wystawy:
Wystawa prac konkursowych studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej – Projekty rewitalizacji zabytkowej architektury Konstancina-Jeziorny, godz. 13.00 sala multimedialna
Wystawa prezentuje pokonkursowe prace dyplomowe studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, których tematem jest rewaloryzacja zabytkowych wilii w Konstancinie. Jest ona kolejną ekspozycją prezentowaną w Konstancińskim Domu Kultury. Ilustruje podejście do zabytku młodych architektów.
Wystawa Porcelana Ćmielowska ze zbiorów Aurelii Puszkarskiej  (galeria)
Wystawa Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Konstancina-Jeziorny (sala muzealna)
Wystawa  plenerowa Najstarsze wille Konstancińskie powstałe po 1910 r. ( przy ul. Sienkiewicza)
To pierwsza z planowanych przez Konstanciński Dom Kultury ekspozycji prezentujących zachowane wille w Konstancinie. Obecna wystawa obejmie najwcześniejsze budownictwo zrealizowane pomiędzy 1899 a 1910 r., a w kolejnych dwóch latach skupimy się na willach powstałych w latach 1911 – 1917 i 1918 – 1939. Naszym zamiarem jest zaprezentowanie wszystkich zachowanych willi, zarówno znanych, wielokrotnie publikowanych, jak i tych nieznanych szerszej publiczności, skromniejszych, ale z uwagi na ich mieszkańców, równie interesujących.  Na obecnej wystawie pokażemy 40 najstarszych willi, a tam, gdzie to możliwe, opowiemy o ich mieszkańcach. Zaznaczenie lokalizacji budynków na planie Madalińskiego z około 1897 r., wskaże kierunek rozwoju miasta i wyjaśni tego przyczyny.
Wystawa plenerowa z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę przy Hugonówce
Wystawa plenerowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pokazująca konteksty wiążące Konstancin-Jeziornę z tym wydarzeniem. Józef Piłsudski bywający z żoną w Skolimowie; Józef Haller podczas gry w bulle w Parku Zakładowym w Konstancinie; Henryk Krok-Paszkowski, komendant szkoły podchorążych P.O.W., organizujący w swoim domu szkolenia wojskowe; Edward Natanson, jako doradca ekonomiczny delegacji polskiej na Konferencji pokojowej w Paryżu, w 1919 r., to tylko niektóre wątki, które zaprezentowane zostaną na wystawie.
Wystawa Five Drems autorstwa Beaty Czapskiej
Muzeum Gminne Stefana Żeromskiego i Jego Rodziny ( Willa Świt, ul. Żeromskiego 4 godz. 11.00-18.00)
Kobiety Montparnasse’u, Villa la Fleur, ul. Szpitalna 14, godz. 10-16
 
Wystawa „Kobiety Montparnasse’u” opowiada o artystkach i muzach, emigrantkach żyjących i tworzących w Paryżu w pierwszej połowie XX w.; kobietach bohemy w czasach emancypacji zarówno artystycznej, jak i obyczajowej. Jej narracja pragnie opowiedzieć o tym burzliwym okresie w dziejach z odmiennej niż dominująca perspektywy: nie poprzez nowoczesne postawy artystyczne, lecz z punktu widzenia formułującego się wówczas na ich tle głosu kobiet. Na wystawie można oglądać prace artystek takich jak: Tamara de Łempicka, Mela Muter oraz Alicja Halicka; ponadto: Ksenia Boguslavskaya-Puni, Ester Carp, Alicja Hohermann, Nathalie Kraemer, Sonia Lewitska, Maria Ewa Łunkiewicz-Rogoyska, Maria Marevna, Stefania Ordyńska, Chana Orloff, Valentine Prax czy Zofia de Schomberg-Szymberska. Zwiedzający mogą poczuć smak Paryża szalonych lat 20. rozkoszując się wizerunkami jednej z najważniejszych muz-emancypantek XX wieku: Kiki de Montparnasse na obrazach Maurycego Mędrzyckiego oraz Mojżesza Kislinga.Dni Konstancina, niedziela 10 czerwca
 13.30 -14.00 Parada Retro (Stara Papiernia-Amfiteatr)
 Amfiteatr
14.00-18.00
Koncert zespołu Big Band Rondo Konstancin
Program taneczny z pokazem mody w stylu Bell Epoque prezentowany przez Szkołę Tańca Jane Austen z Krakowa.
Na scenie zaprezentowany będzie wykład o modzie okresu Belle Epoque połączony z pokazem strojów oraz tańców tego okresu. Tancerze za pomocą zabawnych scenek tanecznych przeniosą widzów do początku XX wieku, kiedy to nowa, żywiołowa i charakterystycznie synkopowana muzyka ragtime’u wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych sprzyjała rozwojowi oryginalnych form tanecznych. Tańce takie jak One step, Hesitation Waltz czy Tango podbiły salony nie tylko w Ameryce, ale i w całej Europie. W Polsce również, zwłaszcza tango, które miało swą premierę już w 1913 roku.
Występ zespołów:  Sonata ze studia artystycznego Etiuda oraz Zespołu Pieśni i Tańca  Przepióreczka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej
Retro Cyrk – pokaz akrobacji cyrkowych
Koncert Kayleigh McEvoy
To wielokrotnie nagradzana brytyjska sopranistka Kayleigh McEvoy obecnie jest na etapie ukończenia studiów magisterskich w Guildhall School of Music and Drama pod kierownictwem Janice Chapman. Jest orędowniczką repertuaru koncertowego oraz oratoryjnego, dzięki swojej pracy mogła już wystąpić ze swoim recitalem w Wielkiej Brytanii, Europie i Afryce. Zadebiutowała w Londynie w 2016 w operze  Janáčka  pt. „The Cunning Little Vixen.” W Londynie Kayleigh miała okazję współpracować z renomowanymi trenerami i dyrygentami: Daniel Barenboim, Gustav Dudamel, Graham Johnson, Sarah Walker, Edith Wiens, Eugene Asti, Jane Manning i Mary Plazas. W nadchodzącym sezonie Kayleigh zadebiutuje jako Fiordiligi w Cosi Fan Tutte Mozarta.
Spektakl Niedźwiedź wg Antoniego Czechowa w wykonaniu aktorów Teatru Rampa: Katarzyny Kozak, Roberta Kowalskiego i Andrzeja Niemirskiego.
Zabawna historia o relacjach damsko-męskich. Na scenie zobaczymy cały wachlarz emocji – od miłości po nienawiść, od złości aż po pasję. Siła komizmu sytuacji oraz niezwykle barwnych charakterów narysowanych piórem znakomitego dramaturga Antoniego Czechowa są wystarczającym powodem, by obejrzeć to przedstawienie wyreżyserowane przez Andrzeja Niemirskiego. Arcyśmieszna sztuka w jednym akcie uwypukla w bohaterach szereg naszych ludzkich przywar. Wady i słabości bohaterów nie są jednak powodem oburzenia lecz wręcz sympatii widza, który może obejrzeć siebie w postaciach, jak w lustrze – swoje nieraz głęboko ukryte słabości, z których czasami najlepiej zażartować…
Ogłoszenie wyników konkursów: Strój Retro, Konstancińscy Liderzy bród i wąsów.
19.30- 20.30  Koncert  w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie ,,Arie i duety operowe i operetkowe”
Arie i duety operowe i operetkowe, utwory wybrane utwory spośród najpiękniejszych w literaturze muzycznej, wybitnych kompozytorów: Wolfgang Amadeus Mozart, Gioacchino Rossini, Giacomo Puccini, Johann Strauss, Jacques Offenbach, Franz Lehár i Imre Kálmán
Artyści Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zaprezentują repertuar od lat cieszący i poruszający serca słuchaczy. Wystąpią: Izabella Kłosińska – sopran; Artyści AKADEMII OPEROWEJ Teatru Wielkiego – Opery Narodowej: Magdalena Stefaniak – sopran, Katarzyna Szymkowiak – mezzosopran, Sławomir Naborczyk – tenor, Rafał Polek – baryton; Orkiestra Kameralna Teatru Wielkiego – Opery Narodowej pod dyrekcją Rafała Kłoczko. Prowadzenie: Izabella Kłosińska
Plener Park Zdrojowy
13.00 – 20.00 Aleja Artystyczna oraz stoiska handlowe
14.00-18.00 Atrakcje Retro w plenerze:
Malowanie buziek i robienie przypinek okolicznościowych
Belle Epoque czyli piękna epoka ! – warsztaty plastyczne. Na niedzielnych warsztatach plastycznych zajmiemy się modą przełomu wieku XIX i XX. Zaprojektujemy suknie z epoki, kapelusze, parasolki, pantofelki i inne dodatki. Na naszych pracach nie zabraknie kolorów, piór, cekinów i frędzelków. Nasze dzieła będzie można podziwiać na wernisażu zorganizowanym na koniec zajęć. Prowadząca – Agata Janczurowicz. (14.00-17.00)
Na deptaku w Konstancinie – warsztaty teatralne a raczej rodzaj zabawy i współpracy.  Będziemy uruchamiać wiedzę i wyobraźnię. Na Deptaku, szczególnie w KONSTANCINIE, może przecież zdarzyć się wszystko. Możemy spotkać osoby z historii, obrazów, książek. Ale też z kosmosu i mrocznych zakamarków rozbawionych umysłów. Będziemy tworzyć żywe obrazy. Za pomocą zgromadzonych materiałów uczestnicy zrobią kostiumy, charakteryzację i scenografię. Potem się w to swoje dzieło „ustroją” i zapozują do fotografii. Prowadzący: Maciej Dłużyński Teatr Domowy Chmielna. (14.00-17.00)
Warsztaty robienia mydełek- warsztaty wytwarzania mydła z naturalnymi dodatkami, jak zioła, oleje kosmetyczne, perłowe miki, etc. Uczestnicy warsztatów zorganizowanych na świeżym powietrzu, wykonają trzy mydełka. (14.00-17.00)
Animacje, gry i zabawy sportowe w stylu Retro – Teatr Wagabunda
Animacje Retro Cyrk
Konkurs Konstancińscy Liderzy bród i wąsów – Przyjdź i zawalcz o tytuł wąsacza lub brodacza roku. Od zawodników wymagany jest naturalny zarost. Panowie nie mogą wspomagać się sztucznym owłosieniem. Niebanalna fryzura na brodzie to często efekt wieloletniej pracy, by „zapuścić” odpowiednią długość. Czekamy na najlepsze stylizacje. Inspiracji szukajcie wśród dżentelmenów żyjących w Belle Epoqe. Szczegóły w dniu imprezy na stoisku My Jesteśmy Inni.
Konkurs na Strój Retro
Piękne panie, piękni panowie! Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na Strój Retro. Celem Konkursu  jest wyłonienie osób, których strój najlepiej oddaje stylistykę przełomu XIX i XX wieku. Jury biorąc pod uwagę zgodność ze stylistyką okresu, oryginalność oraz  wykorzystane środki wyrazu artystycznego wyłoni laureatów w dwóch kategoriach: indywidualnej i rodzinnej.
Uczestnicy Konkursu zobowiązani są do uczestnictwa w PARADZIE o godz. 13.30, Stara Papiernia – Park Zdrojowy w dniu 10 czerwca 2018 r. (niedziela), ubrani w stroje, które są przedmiotem Konkursu  i zgłoszenia się  przy stoisku KDK w Parku bezpośrednio po paradzie.
Atelier fotograficzne
Przejażdżki tricyklem oraz bicyklami
Prezentacja zabytkowych samochodów
Przejażdżki dorożkami
Kataryniarz
Turniej Siatkówki Plażowej ( 9.00-15.00, boisko do siatkówki )
Grand Prix w tenisie stołowym TOP 12 (hala GOSiR)
Bieg z misiem dla najmłodszych ( 15.00, zapisy od 13:00 , Park Zdrojowy)
Turniej Crossmintona (16.00, plener przy Hugonówce)
 Hugonówka i plener
10.00-14.00  VI Turniej Tenisowy Retro Cup ( kort przy ul. Sobieskiego)
14.30-18.30  Rejsy łodziami pychówkami po Jeziorce 
14.30-17.30  Gra miejska Wehikuł czasu
Gracze wcielają się w członków tajnego oddziału badaczy historii. Są w posiadaniu technologii umożliwiającej im przeniesienie się ma krótki czas w przeszłość. Muszą rozwiązać pewną zagadkę, która jest związana z odkryciem w jednej z konstancińskich willi paczki listów. Wynika z nich, że ktoś udostępnił w przeszłości informacje z teraźniejszości. Dlatego gracze ruszają w podróż, by wybadać do kogo dotarły informacje, które “wyciekły” i sprawdzić czy nie będą one miały negatywnego wpływu na przyszłość. Start spod pomnika Jana Pawła II
 
15.00 – 16.30  Mecz Retro Piłki Nożnej
Jak co roku odbędzie się wyjątkowy Mecz Retro pomiędzy drużynami złożonymi z mieszkańców i samorządowców o puchar Burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna i Dyrektora Konstancińskiego Domu Kultury. Piłkarze ubiorą się w odpowiednie do epoki stroje. Mamy nadzieję, że i kibice przyodzieją się stosownie. Nie zabraknie rywalizacji, efektownych sytuacji i zabawnych akcji. Kibicom życzymy miłych wrażeń i zapraszamy do gromkiego aplauzu na trybunach.
 15.30 -17.30  Piknik z malowaniem obrazu
Duża, biała przestrzeń, farby i pędzel oraz niewielka pomoc artysty – malarza i każdy będzie mógł poczuć się jak prawdziwy artysta, biorąc udział we wspólnym malowaniu obrazu, nawiązującym do pięknej epoki.  Kilka pociągnięć pędzla, a potem kilka kroków w tył i przed naszymi oczami olbrzymi obraz, dzieło pracy wielu „artystów”.  Zapraszamy do wspólnej zabawy.
16.30-18.30  Warsztaty tańca z epoki Szkoły Tańca Jane Austin (altana)
Zapraszamy na  warsztaty taneczne skierowane do wszystkich chętnych osób. Tańce będą uczone od podstaw, więc nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie taneczne. Uczestnicy będą mieli okazję poznać popularne formy tańców, które cieszyły się popularnością w okresie Belle Epoque.
Zespół Tańca Kontredans działa w ramach Szkoły Tańca Jane Austen i bierze udział w wielu pokazach podczas festiwali oraz różnych przedsięwzięć artystycznych związanych z tańcem, kulturą i muzyką, takich jak Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza, Spotkania z Tańcem Dawnym Korowód w Warszawie, Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie czy Noce Muzeów organizowane przez różne krakowskie i małopolskie instytucje kultury. Tancerzy najczęściej można zobaczyć w programie z przełomu XVIII i XIX wieku. Jest to czas w którym żyła Jane Austen, autorka słynnych powieści, takich jak „Duma i Uprzedzenie” czy „Rozważna i Romantyczna”. Oprócz tego zespół prezentuje również tańce z innych okresów, w tym z przełomu XIX i XX wieku oraz współczesne szkockie kontredanse (Scottish Country Dances). Grupa jest afiliowana przy Royal Scottish Country Dance Society – organizacji zajmującej się popularyzacją szkockich tańców sali balowej w odsłonie historycznej i współczesnej.
Szkoła Tańca Jane Austen propaguje tańce dla dam i dżentelmenów. Są to historyczne tańce balowe popularne w okresie od XVII do początku XX wieku na terenie całej Europy. Zajmuje się również współczesnymi, szkockimi tańcami salonowymi, tzw. Scottish Country Dances (SCD).
18.00 – 19.30 Nieme Kino „Bracia Lumière”   (widowiskowa)
,,Bracia Lumière” to porywająca historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry’ego Frémaux – dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie. Dokument „Bracia Lumière” to unikalne spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery. A przede wszystkim pasjonująca opowieść o pierwszych filmach, które wyznaczyły drogę i świetlaną przyszłość dla dzisiejszego kina. „Perła światowego dziedzictwa”. – Martin Scorsese , „Rodzaj cudu”. – Maurice Pialat ,Serce kinomana zabije szybciej”. – Tèlèrama
18.00-21.00  Balon w Parku Ikara
21.00-23.00  Warszawska Orkiestra Sentymentalna – Potańcówka (altana)
Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar.
Wystawa Porcelana Ćmielowska ze zbiorów Aurelii Puszkarskiej – oprowadzanie po wystawie przez właścicielkę  kolekcji w godz. 15-16.30 (galeria)
Wystawa Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Konstancina-Jeziorny ( sala muzealna)
Wystawa  plenerowa Wille Konstancina przy ul. Sienkiewicza
Wystawa plenerowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę przy Hugonówce
Wystawa Five Drems autorstwa Beaty Czapskiej
Muzeum Gminne Stefana Żeromskiego i Jego Rodziny ( Willa Świt, ul. Żeromskiego 4 godz. 11.00-18.00)

Autor:

2018-05-30

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer