Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Mazowieckie Perły z Konstancina-Jeziorny

Zwycięzców corocznego konkursu Perły Mazowsza ogłoszono 28 lutego podczas uroczystej gali w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie. Perły przyznano w trzech kategoriach: Perła Przedsiębiorczości, Perła Kultury oraz Perła Sportu. Perłami w gminie Konstancin-Jeziorna w poszczególnych kategoriach zostały: ośrodek Medi System Konstancja, festyn Dni Konstancina oraz trener Michał Madeński.

Konkurs Perły Mazowsza integruje lokalną społeczność z organizacjami samorządowymi i przedsiębiorcami, pomagając w wyłonieniu i uhonorowaniu najlepszych firm, najciekawszych ofert turystycznych i wydarzeń organizowanych w regionie, a także lokalnych sportowców, trenerów i klubów sportowych. Zarówno nominacja, jak i zwycięstwo w konkursie, wynikają wyłącznie z liczby głosów oddanych na daną inicjatywę przez mieszkańców gmin powiatu piaseczyńskiego. To wyraz uznania i docenienia firmy, wydarzenia czy sportowca przez tutejsze społeczności.


Nasze Perły

Laureatami konkursu i Perłami Mazowsza 2017 Powiatu Piaseczyńskiego zostały: w kategorii Perła Przedsiębiorczości firma Safety Z.U.H. Systemów Alarmowych i Automatyki (gmina Tarczyn), w kategorii Perła Kultury impreza Pożegnanie lata w Gabryelinie (gmina Prażmów) oraz w kategorii Perła Sportu młody karateka Wiktor Brózio z gminy Prażmów.

Wyróżniono także Perły Mazowsza 2017 w naszej gminie. Perłą Przedsiębiorczości wyróżniono Ośrodek opiekuńczo-leczniczy MEDI-system Konstancja, największy w Polsce pozaszpitalny oddział wentylacji respiratorem, oferujący całodobową opiekę nad przebywającymi tam pacjentami. Na Perłę Kultury w pełni zasłużyły ubiegłoroczne Dni Konstancina, zorganizowane w czerwcu przez Konstanciński Dom Kultury z okazji 120-lecia letniska i 100-lecia uzdrowiska. To jedyna w swoim rodzaju impreza łącząca tradycję z nowoczesnością, promująca wyjątkową historię, imponujące zabytki i walory turystyczne Konstancina-Jeziorny. Perła Sportu znalazła się w rękach Michała Madeńskiego, trenera piłki nożnej młodych zawodników w KS Konstancin oraz drużyny seniorów, a ponadto trenera w Legii Warszawa. Laureatom gratulujemy serdecznie, a jako mieszkańcy dumni jesteśmy z naszych Pereł.

Konkurs Perły Mazowsza organizowany jest od 2015 roku przez Lokalną Grupę Działania Perły Mazowsza oraz tygodnik „Przegląd Piaseczyński”. W 2015 r. Perłę Mazowsza otrzymała Tęczowa Pasieka za organizację edukacyjnego Bankietu z królową, Perłę Przedsiębiorczości Restauracja Gruba Ryba, a Perłę Sportu Klub Sportowy Konstancin. Perłami Mazowsza 2016 w gminie Konstancin-Jeziorna zostali: Studio fitness Pro-Fit w kategorii Przedsiębiorczości, VI Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro w kategorii Wydarzenia oraz w kategorii Sport MUKS Kosa Konstancin.


Zdjęcia w galerii: Joanna Ferlian, Przegląd Piaseczyński

Autor:

2018-03-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer