Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Willa Biała będzie odrestaurowana na cele publiczne

Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna podpisał umowę  z firmą Inwesto Sp. z o.o. z Legionowa, na wykonanie ekspertyzy technicznej stanu konstrukcji budynku i instalacji  wraz z opinią mykologiczną obiektu przy ul. Mickiewicza 7, znanego jako willa Biała. Ta sama firma przygotuje dwie koncepcje wykorzystania powierzchni wewnątrz budynku na cele publiczne.

Ekspertyza techniczna wraz z opinią mykologiczną zostanie przygotowana w terminie 45 dni od podpisania umowy, za kwotę 26 445 zł. Koncepcje wykorzystania powierzchni uzyskanej wewnątrz budynku po przebudowie, zgodne z zaleceniami konserwatora zabytków, wykonawca przedstawi w terminie 90 dni od podpisania umowy. Koszt przygotowania koncepcji wyniesie 26 445 zł .

Willa Biała, zaprojektowana przez Józefa Piusa Dziekońskiego w stylu willi szwajcarskich, powstała na zamówienie Leonii Rudzkiej w 1903 r. z przeznaczeniem na internat dla dziewcząt. Po pożarze ze stycznia 2015 roku, w którym spłonęło poddasze oraz fragment dachu, a strażacy musieli częściowo rozebrać budynek, by dogasić tlące się drewniane elementy, willa nie nadawał się do użytku. Po konsultacjach z konserwatorem zabytków, władze gminy podjęły decyzję o przeznaczeniu odrestaurowanego budynku willi na cele publiczne.

Autor:

2018-10-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer