Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Straż Miejska skontrolowała konstancińskie posesje

Od 2 listopada do 31 grudnia 2017 r. Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie dokonała kontroli 277 nieruchomości pod względem czystości, porządku na obszarze przyległym, rodzaju opału używanego do ogrzewania budynków, faktu złożenia deklaracji na odbiór odpadów komunalnych oraz podłączenia do gminnej sieci wodno-kanalizacyjnej.

W tym okresie skontrolowano nieruchomości położone:

- na terenie sołectwa Kawęczyn,
- na terenie sołectwa Turowice,
- na terenie sołectwa Bielawa - ulice Powsińska, Wspólna, Makowa, Lipowa, Okrężna, Ścienna, Krótka, Mirkowska, Bielawska,
- na terenie miasta Konstancin- Jeziorna - ulice Warszawska, Brzozowa, Willowa, Sosnowa, Bielawska, Królewska, Mirkowska, Dębowa, Słoneczna, Pogodna, Sadowa, Borowa, Pocztowa.

W skontrolowanych 277. nieruchomościach ustalono, że w 198. używany jest piec gazowy, a 79 nieruchomości ogrzewane jest paliwem stałym. W 18. posesjach ujawniono zbiorniki na odprowadzanie nieczystości płynnych (pomimo możliwości podłączenia tych nieruchomości do sieci gminnej). W stosunku do 16. właścicieli skontrolowanych nieruchomości, zastosowano środek karny w postaci mandatu za brak udokumentowania odbioru nieczystości płynnych z posiadanych przy posesjach zbiorników.

Posesje, które nie zostały dotychczas skontrolowane np. z powodu nieobecności właścicieli, zostaną sprawdzone przez strażników w najbliższym czasie. 

Autor:

2018-01-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer