Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wkrótce rusza rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i pierwszych klas szkół podstawowych

1 marca rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i pierwszych klas szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019, dla których organem prowadzącym jest gmina Konstancin-Jeziorna. Na najmłodsze dzieci czekają cztery, nowoczesne i dobrze wyposażone przedszkola, zapewniające pobyt i opiekę dla 450 dzieci. Dzieci 5-letnie i starsze mogą uczęszczać do oddziałów przedszkolnych w sześciu gminnych szkołach podstawowych. Wnioski (wraz z niezbędnymi załącznikami) można składać do 30 marca br.

Przedszkola zapraszają maluchy

Na najmłodsze dzieci czekają miejsca w czterech gminnych przedszkolach. W Gminnym Przedszkolu nr 1 „Zielony zakątek” przy ul Oborskiej 2 w Konstancinie-Jeziornie będzie przebywało 75 dzieci. Do Tęczowego Przedszkola Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Jaworskiego 3 w Konstancinie-Jeziornie, będzie uczęszczać 125 dzieci. Gminne Przedszkole nr 4 z oddziałami integracyjnymi  „Leśna Chatka”, od 1 września przeprowadzi się do nowej siedziby przy Placu Sportowym i w nowym budynku będzie mogło być aż 150 dzieci. A Gminne Przedszkole nr 5 „Kolorowe kredki” w Oborach zapewnia pobyt dla 100 dzieci z gminy Konstancin-Jeziorna. Wszystkie gminne przedszkola to bardzo dobrze wyposażone obiekty, dostosowane do pobytu dzieci i spędzania tam czasu w sposób radosny, twórczy i kreatywny.


Czekają miejsca w szkołach podstawowych

Na dzieci starsze 5- i 6-letnie czekają doskonale przygotowane oddziały przedszkolne we wszystkich gminnych szkołach: Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Wojewódzkiej 12 w Konstancinie--Jeziornie,  Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żeromskiego  15 w Konstancinie-Jeziornie, Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Bielawskiej 57 w Konstancinie-Jeziornie, Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wilanowskiej 218 w Słomczynie, Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Szkolnej 7 w Konstancinie-Jeziornie oraz Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy.  W tych placówkach 1 września br. 7 -latki rozpoczną edukację szkolną.


Harmonogram rekrutacji

Wnioski o przyjęcie, zarówno do przedszkoli, jak i do szkół podstawowych, będą przyjmowane w terminie 1 – 30 marca br. Podanie do publicznej wiadomości, w poszczególnych szkołach i przedszkolach, listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych nastąpi 9 kwietnia o godz. 12.00. Po potwierdzeniu przez rodzica kandydata na piśmie woli przyjęcia (do 13 kwietnia), 16 kwietnia o godz. 12.00 nastąpi podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. Zakończenie prac komisji rekrutacyjnej nastąpi do 12 maja, po rozpatrzeniu i rozstrzygnięciu ewentualnych odwołań. Przewidziane jest także postepowanie uzupełniające – w przypadku niepełnej rekrutacji i pozostawania wolnych miejsc. Dodatkowe postepowanie odbędzie się w terminie 20 sierpnia - 24 września, według tego samego trybu jak postępowanie główne.Szczegółowe Informacje zawarte są w załączonym poniżej Zarządzeniu nr 19/VII/2018 Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, określającym tryb i terminy procesu rekrutacji.

Aby ułatwić rodzicom decyzje, gminne szkoły organizują dni otwarte, podczas których można dowiedzieć się o placówce, kadrze i osobiście zbadać oferowane możliwości.Pracownicy wszystkich szkół i przedszkoli czekają na rodziców, odpowiedzą na wszystkie pytania, i postarają się rozwiać wszystkie wątpliwości. Informacje o terminach dni otwartych, będą zamieszczane na stronach www poszczególnych szkół oraz na stronie www.konstancinjeziorna.pl.

Autor:

2018-02-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer