Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Jubileuszowe Dożynki w Bielawie

Tak, jak przed czterdziestu laty, dziękowano za plony i dzielono się chlebem z ziaren tegorocznego zboża. W rocznicę pierwszych dożynek na terenie gminy Konstancin-Jeziorna, w niedzielę 2 września w Bielawie odbyło się święto plonów, w którym uczestniczyła rekordowa liczba mieszkańców i gości. Były występy, były zawody i konkursy, wyróżnienia dla rolników i dobra zabawa.

Święto wszystkich rolników, producentów i wytwórców rolnych z gminy Konstancin-Jeziorna, rozpoczął tradycyjny korowód z kilkunastoma wieńcami dożynkowymi, przygotowanymi przez sołectwa, grupy mieszkańców i zespoły. Po mszy św. celebrowanej przez ks. prałat Lecha Sitka z parafii w Powsinie, starostowie uroczystości Bogumiła i Mariusz Molakowie przekazali burmistrzowi Kazimierzowi Jańczukowi wypieczony z tegorocznego zboża bochen chleba. Przyjmując chleb, burmistrz złożył serdeczne życzenia wszystkim pracującym na roli oraz ich rodzinom. Tym dożynkowym bochnem chleba, oraz innymi przygotowanymi przez sołectwa, dzielono się ze  wszystkimi uczestnikami. Każdy mógł skosztować, jak smakują tegoroczne plony.

Rolnicy Roku 

Podczas uroczystości wyróżniono najlepszych rolników z naszej gminy. Dyplomy Rolnik Roku 2018 wraz z nagrodami rzeczowymi trafiły do: Aleksandry i Zdzisława Komosów (Bielawa), Bogumiły i Mariusza Molaków (Bielawa), Kamila Świderskiego (Cieciszew), Andrzeja Odolińskiego (Ciszyca), Marka i Renaty Stępnickich (Czernidła), Ewy i Jana Baranów (Dębówka), Janusza Węcławiaka (Habdzin), Joanny i Franciszka Matyjasiaków (Kępa Oborska), Joanny, Szczepana i Artura Molaków (Kępa Okrzewska), Janusza Biernackiego (Łęg), Mariana Kornaszewskiego (Okrzeszyn), Grażyny i Zbigniewa Trzewików (Opacz) i Sebastiana Kulczyka (Piaski). Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.Najpiękniejsze dożynkowe wieńce

Zgodnie z dożynkową tradycją, zaprezentowano przygotowywane od wielu tygodni piękne i bogate wieńce dożynkowe. Komisja Konkursowa, wyłoniona do oceny wieńców, postanowiła przyznać:
I miejsce i nagrodę 2500 zł  - za wieńca wykonanego przez „Ciszyca mieszkańcy”
II miejsce i nagrodę 2000 zł - dla wieńca wykonanego przez „Ciszyca młodzież”
III miejsce i nagrodę 1800 zł  – dla wieńcy wykonanych przez „Bielawa sołectwo” i „Bielawa młodzież”.
Pozostałe przygotowane wieńce wyróżniono dyplomami i nagrodami po 1200 zł: Czernidła - Henryka Jagnyziak oraz mieszkanki, Czernidła sołectwo, Zespół Śpiewających Seniorów „Pogodna Jesień”, Opacz sołectwo, Cieciszew sołectwo, Koło Seniora w Kawęczynku, Bielawa mieszkańcy.


Dożynkowe zabawy i konkursy 

Na wyjątkowo licznie przybyłych uczestników dożynek, czekało wiele atrakcji. Zwłaszcza dzieci nie były zawiedzione z powodu rozmiarów i atrakcji wesołego miasteczka. Wszystkich uczestników zachwyciły występy naszych lokalnych gwiazd, w tym zespołów Łurzycanki i Jarzębina Czerwona z Kawęczynka. Tradycyjnie, jak na każdych dożynkach, zaśpiewała pani Barbara Wiewióra. Wspaniały występ dały zespoły Powsinianie, Majtki Pana Kapitana oraz chór Cantabile. Dla znacznie młodszej publiczności zaśpiewały zespoły Top Girls oraz Exelent. A wieczorem całą imprezę zakończyła dyskoteka pod gwiazdami prowadzona przez DJ-a Piotra. I tak zakończyły się wyjątkowe, jubileuszowe dożynki gminne w Bielawie. Następne dopiero za rok.

Fotokronika Dożynek 2018 do zobaczenia http://www.konstancinjeziorna.pl/galeria/dozynki-2...

Autor:

2018-09-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer