Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Alert pogodowy w powiecie piaseczyńskim

Synoptycy zapowiadają kolejny dzień z burzami i gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał w piątek (21 czerwca) ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje do soboty (22 czerwca) do godz. 3.00.

Ostrzeżenie 1. stopnia

Zgodnie z wydanym ostrzeżeniem, synoptycy przewidują burze z gradem na terenie m.in. powiatu piaseczyńskiego. Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyć będą opady deszczu (do 40 mm) oraz silne porywy wiatru (do 80 km/h). Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od piątku (21 czerwca) od godz. 12.00 do soboty (22 czerwca) do godz. 3.00.


Zachowajmy ostrożność

Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych znajdujących się m.in. na balkonach czy podwórkach.  Pamiętajmy, też żeby nie zostawiać samochodów pod drzewami oraz w innych miejscach narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Na drodze dostosujmy prędkości jazdy do warunków atmosferycznych. Bezwzględnie unikajmy schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi.

Autor: Patryk Siepsiak (źródło: IMiGW–PIB)

2019-06-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer