Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Festiwal biegowy w najbliższy weekend

Biegacze z całej Polski, niesamowita atmosfera i mnóstwo atrakcji – w najbliższą niedzielę (23 czerwca) Konstancin-Jeziorna ponownie będzie gospodarzem V Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego. Zapraszamy do Parku Zdrojowego.


Pamięci Piotra Nurowskiego

Impreza biegowa poświęcona jest pamięci polskiego działacza sportowego i społecznego, dwukrotnego prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Piotra Nurowskiego. 


Dla dorosłych i dla dzieci

Organizatorzy – agencja DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” – postanowili w tym roku nieco zmodyfikować formułę zawodów, rezygnując z biegu na 5 km. Zmagania w kategorii dla dorosłych obejmą zatem wyłącznie dystans 10 km (start o godz. 10.00). Oprócz tego nie zabraknie biegów dla dzieci, które zmierzą się w dwóch kategoriach wiekowych (5–8 lat i 9–13 lat). Jak co roku na wydarzeniu będzie można spotkać wiele gwiazd ze świata sportu i rozrywki. Do tej pory w Konstancinie-Jeziornie gościli m.in.: Adam Małysz, Robert Korzeniowski, Marian Woronin, Paweł Skrzecz, Tomasz Majewski i inni. Współorganizatorem biegu jest Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży”. To ono od 25 lat organizuje popularne zawody dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Czwartki Lekkoatletyczne”, sportowe wakacje dla utalentowanej młodzieży oraz szkolenia dla organizatorów zawodów. 


Na żywo w telewizji

Z myślą o biegaczach i widzach organizatorzy szykują atrakcyjne, rozbudowane miasteczko biegacza. Po biegu każdy zawodnik będzie mógł zjeść posiłek regeneracyjny. Na dzieci będą czekać dmuchane zabawki. Pojawią się liczne strefy sponsorów i partnerów. Cała impreza będzie relacjonowana na żywo w Polsat News. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Kazimierz Jańczuk – burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Patronami medialnymi są Polsat News i Radio Kolor.

Szczegóły na stronie internetowej: www.biegajmyzdema.pl.

Autor: Materiały organizatora

2019-06-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer