Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Uwaga! Po południu możliwe burze i grad

Burze, porywisty wiatr i ulewy. Uwaga! Przed nami niespokojne środowe popołudnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał alert pogodowy. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje do końca dnia.

Ostrzeżenie 1. stopnia

Zgodnie z wydanym ostrzeżeniem, synoptycy przewidują burze z gradem na terenie południowego Mazowsza, w tym powiatu piaseczyńskiego. Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyć będą opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje w środę (19 czerwca) od godz. 12.00 do godz. 24.00.


Zachowajmy ostrożność

Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych znajdujących się m.in. na balkonach czy podwórkach.  Pamiętajmy, też żeby nie zostawiać samochodów pod drzewami oraz w innych miejscach narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Na drodze dostosujmy prędkości jazdy do warunków atmosferycznych. Bezwzględnie unikajmy schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi.

Autor: Patryk Siepsiak (źródło: IMiGW–PIB)

2019-06-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer