Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek

Ponad dwa tysiące uczniów z gminnych szkół rozpoczęło w środę (19 czerwca) upragnione wakacje, które w tym roku będą rekordowo długie. Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego odbyło się w Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy, gdzie pożegnano wieloletnią dyrektor Małgorzatę Myszkowską.

Ostatni dzwonek

We wszystkich gminnych szkołach podstawowych w środę (19 czerwca) odbyły się uroczyste akademie zamykające rok szkolny 2018/2019. Święto Bożego Ciała, przypadające w tym roku 20 czerwca, jest jednocześnie pierwszym dniem wakacji, które w tym roku potrwają aż do 2 września. To będzie rekordowo długi wypoczynek, a w gminie Konstancin-Jeziorna rozpoczęło go właśnie ponad dwa tysiące uczniów. 


Pożegnanie dyrektor

Wyjątkowo uroczyście było w Szkole Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja w Opaczy, gdzie ze wzruszeniem żegnano, odchodzącą na emeryturę Małgorzatę Myszkowską, wieloletnią dyrektor placówki. Podziękowania za pracę złożyły władze gminy – burmistrz Kazimierz Jańczuk i jego drugi zastępca Dariusz Zieliński. Także grono pedagogiczne i uczniowie „szóstki” nie zapomnieli o tym, co Małgorzata Myszkowska zrobiła dla placówki przez te wszystkie lata, a dzieci i młodzież swoją wdzięczność wyrazili piosenką przygotowaną specjalnie na tę okazję. 1 września miejsce Małgorzaty Myszkowskiej zajmie Urszula Puchalska, która wygrała konkurs na stanowisko dyrektora. Środową akademię zwieńczyło tradycyjne uhonorowanie uczniów, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz odznaczyli się wybitnymi osiągnięciami sportowymi.


Bezpiecznych wakacji

Na wakacje życzymy wszystkim dzieciom dużo świetnej zabawy i udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku!  


Galeria zdjęć

Autor: Antoni Pomianowski

2019-06-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer