Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Druhowie wychowują następców

Który chłopiec nie chciałby zostać prawdziwym strażakiem? Teraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie te marzenia pomagają spełnić i zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi.

Nabór do jednostki

OSP Bielawa zaprasza w swoje szeregi nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci i młodzież od 10. roku życia. Na tych najmłodszych czeka Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. – Chcemy stworzyć grupę osób, którą poprzez naukę i zabawę zarazimy chęcią do pomagania innym – mówi Mateusz Siudziński, prezes OSP Bielawa. – Przekażemy naszym młodszym kolegom swoją wiedzę i podzielimy się doświadczeniem.


Nauka i zabawa

Młodzi strażacy ochotnicy nauczą się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi sprzętu gaśniczego i ratowniczego. Poznają pracę strażaka, przejdą profesjonalne szkolenia z zakresu pożarnictwa. – Ja również ponad 14 lat temu swoje pierwsze kroki jako strażak stawiałem w młodzieżowej drużynie pożarniczej – wspomina Mateusz Siudziński. – Razem ze starszymi druhami uczestniczyliśmy w uroczystościach strażackich oraz zawodach.


Dużo akcji

Po ukończeniu 18 lat Mateusz Siudziński wraz z kolegami z drużyny mogli odbyć przeszkolenie z zakresu pożarnictwa oraz przejść badania lekarskie upoważniające do czynnego udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. A tych niestety nie brakuje. OSP Bielawa włączona jest do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego i w ciągu roku uczestniczy średnio w 120 zdarzeniach. – Wyjeżdżamy nie tylko do pożarów, lecz także do wypadków komunikacyjnych, usuwamy skutki wichur i ulewnych deszczy – dodaje OSP Bielawa. – To nie tylko zawód, ale przede wszystkim służba. Jeśli potrafisz pomagać i chcesz zostać strażakiem, koniecznie przyjdź do naszej remizy.


Więcej informacji

Wszystkich zainteresowanych jednostka zaprasza do swojej siedziby w Bielawie przy ul. Wspólnej 3. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel.: 690 627 809 lub mailowo: osp1955bielawa@wp.pl.

Autor: Patryk Siepsiak

2019-12-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer