Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Gmina na jarmarku w Denzlingen

Członkowie Komitetu Współpracy Miast Partnerskich Konstancin-Jeziorna–Denzlingen uczestniczyli w dorocznym jarmarku bożonarodzeniowym, który w dniach 14–15 grudnia odbywał się w zachodnich Niemczech. Konstancińskie stoisko było oblegane nie tylko przez mieszkańców Denzlingen, ale i licznych turystów.


Miód i przetwory

Komitet już od dziewięciu lat promuje Konstancin-Jeziornę na jarmarku bożonarodzeniowym w Denzlingen, naszym mieście partnerskim. Polskie stoisko przykuwało wzrok i zachęcało do odwiedzin. Pyszne miody z Cieciszewa oraz domowe przetwory, m.in. dżemy i soki owocowe, cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Denzlingen, ale i licznie przybyłych turystów.


Wigilia po polsku

Na stoisku można było kupić również produkty niezbędne do przygotowania polskiej wigilii: grzyby suszone i marynowane, mak, polskie słodycze oraz opłatki. Świąteczną atmosferę jarmarku urozmaicali przedstawiciele Komitetu, którzy częstowali odwiedzających piernikami przekazanymi przez Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy. Dodatkowo uczestników jarmarku obdarowywano drobnymi upominkami. Szczególnie do gustu przypadły im czapki Mikołaja z logo naszej gminy, a Markus Hollemann, burmistrz Denzlingen, nosił ją przez cały dzień promując osobiście zaprzyjaźniony KonstancinJeziornę.


Poznać Konstancin

Jarmark bożonarodzeniowy w Denzlingen jest znakomitą okazją do upowszechniania wiedzy o Konstancinie-Jeziornie wśród lokalnej społeczności. W ciągu dwóch dni odwiedziło go kilka tysięcy mieszkańców Denzlingen i okolicznych miast. Zysk wypracowany ze sprzedaży tradycyjnych polskich produktów Komitet przeznaczy na dofinansowanie wspólnych projektów kulturalnych i młodzieżowych.


Galeria zdjęć

Autor: Anna Bakalarczyk

2019-12-23

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer