Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Mela Muter w Villi La Fleur

W sobotę (14 grudnia) o godz. 12.00 w Villi La Fleur odbędzie się spotkanie z autorką książki pt. „Mela Muter – gorączka życia”. Z Karoliną Prewęcką, o burzliwym i smutnym życiu polskiej malarki, będzie rozmawiał Artur Winiarski – historyk sztuki.


W życiu na drugim planie

Mela Muter – polska malarka żydowskiego pochodzenia. Niezależna, konkretna i uparta. Kochanka Leopolda Staffa, przyjaciółka Władysława Reymonta, niedoszła żona młodszego o kilkanaście lat Raymonda Lefebvre'a. W życiu często stawała na drugim planie, pozwalała błyszczeć swoim przyjaciołom. 


Spotkanie z pisarką

Dzięki książce Karoliny Prewęckiej pt. „Mela Muter. Gorączka życia”, malarka ma szansę na wyjście z cienia. Czytelnicy natomiast, mogą zapoznać się z sylwetką fascynującej postaci, a przy tym poznać nieznane dotąd tajemnice z życia koegzystujących z nią artystów.

W najbliższą sobotę (14 grudnia) będzie okazja, by porozmawiać z autorką pierwszej biografii malarki przełomu XIX i XX w. Zapraszamy do Villi La Fleur przy ul. Szpitalnej 14. Spotkanie z Karoliną Prewęcką poprowadzi Artur Winiarski, historyk sztuki i kurator zbiorów Villa la Fleur. Start o godz. 12.00.


Wokół książki

Spotkanie wokół książki „Mela Muter. Gorączka życia” to nie tylko znakomita okazja do poznania historii Meli Muter, ale także zapoznania się ze zbiorami prac artystki z kolekcji Marka Roeflera.

Autor: Anna Bakalarczyk/materiały prasowe Projekt77 

2019-12-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer