Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Widowiskowe misterium teatralne

Takiego wydarzenia w Czarnowie i okolicy jeszcze nie było. W ubiegłą sobotę (30 listopada) na placu zabaw „Sołtysówka” wystawiono zaduszkowe misterium teatralne pt. „Konstytucja dla Europy 1831, czyli romantyczny testament Wojciecha Jastrzębowskiego”. W roli głównej wystąpił Olgierd Łukaszewicz.


Wspólna inicjatywa

Organizacja spektaklu była wspólną inicjatywą sołectwa Czarnów, z sołtys Małgorzatą Wojakowską-Żeglińską na czele, oraz Fundacji My Obywatele UE. W sobotę (30 listopada) plac zabaw  „Sołtysówka” na kilka godzin zmienił się w teatralną scenę, na której wystawione zostało zaduszkowe misterium pt. „Konstytucja dla Europy 1831, czyli romantyczny testament Wojciecha Jastrzębowskiego”.


Aktor i mieszkańcy

Autorem widowiska był Olgierd Łukaszewicz, wybitny aktor oraz prezes Związku Artystów Scen Polskich. U jego boku w spektaklu wystąpili również Janusz Leśniewski oraz mieszkańcy Czarnowa: Ewa Gałka, Marta Gałka, Konrad Gałka, Krzysztof Książek, Włodzimierz Lichmira i Dariusz Utrata. O scenografię zadbał Cezary Żegliński, a reżyserem dźwięku był Witold Moszczyński. Całość robiła niesamowite wrażenie. 


Na koniec grochówka

Niecodzienna inicjatywa sołectwa zyskała uznanie widzów, którzy następnie uczestniczyli w spotkaniu z Alicją Wejner, autorką książki „Azymut wspólna Europa”. Wszyscy na zakończenie mogli posilić się i ogrzać gorącą grochówką. Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2019-12-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer