Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Z sołtysami u schyłku roku

We wtorek (10 grudnia) burmistrz Kazimierz Jańczuk spotkał się z sołtysami gminy Konstancin-Jeziorna oraz przewodniczącymi zarządów osiedli. Na posiedzeniu m.in. podsumowano realizację funduszu sołeckiego. Omówione zostały także plany budżetowe na 2020 r. 


Tradycyjne spotkanie

Spotkania przedstawicieli władz samorządowych z sołtysami i przewodniczącymi zarządów osiedli są już tradycją. Ostatnie w tym roku zebranie odbyło się we wtorek (10 lutego)  w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Kierownicy wybranych komórek organizacyjnych magistratu podsumowali na nim realizację tegorocznego funduszu sołeckiego. Omówione zostały także zadania, które będą prowadzone w przyszłym roku. 


O projekcie budżetu

Podczas narady Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, przedstawił sołtysom projekt budżetu gminy na 2020 r. Z kolei jego zastępca – Dariusz Zieliński – omówił m.in. główne założenia Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw, programu dotacyjnego prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. W porządku posiedzenia nie zabrakło także stałego punktu, czyli omówienia spraw bieżących, które nurtują mieszkańców poszczególnych sołectw.


Podziękowania i życzenia

Na zakończenie burmistrz podziękował sołtysom i przewodniczącym zarządów konstancińskich osiedli za ich dotychczasową współpracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju całej gminy.  Wszystkich problemów od razu nie rozwiążemy, ale wsłuchujemy się w państwa oczekiwania i opinie – podkreślił Kazimierz Jańczuk. – Analizujemy je i w miarę możliwości, prawnych i finansowych, staramy się realizować.
Były też życzenia świąteczne i noworoczne oraz drobne upominki przygotowane przez konstanciński urząd.

Autor: Anna Bakalarczyk

2019-12-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer