Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wykonaj bezpłatne badania

Przychodnia zdrowia przy ul. Wareckiej 15A w Konstancinie-Jeziornie zaprasza wszystkie osoby powyżej 60. roku życia do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w kierunku cukrzycy.


Groźna cukrzyca

Cukrzyca to jedna z epidemii XXI wieku. W Polsce choruje na nią ok. 3,5 mln osób, jednak ponad milion z nich nic nie wie o swojej chorobie. Cukrzyca nie boli. Cukrzyca może nie dawać żadnych objawów. Jednak podstępnie, niezauważalnie i systematycznie niszczy nasz organizm: naczynia mózgowe, nerki, serce, kończyny dolne, oczy. Na szczęście możemy jej zapobiegać, a przy wczesnym rozpoznaniu możemy skutecznie ją leczyć, by nie dopuścić do rozwoju groźnych powikłań. 


Przebadaj się bezpłatnie

Dlatego tak ważna jest profilaktyka, do której zachęca Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Konstancinie-Jeziornie. Bezpłatne badania w kierunku cukrzycy prowadzi przychodnia zdrowia przy ul. Wareckiej 15A. Akcja skierowana jest do osób powyżej 60. roku życia, u których nie stwierdzono cukrzycy. Wizytę można umówić osobiście lub pod nrem tel. 22 756 46 93. 


O tym warto pamiętać

Oprócz profilaktyki warto też pamiętać o diecie i ruchu. Co możemy robić? Kontrolować masę ciała, zwracać uwagę na to, co jemy (więcej warzyw i owoców, w proporcji 3:1; mniej tłuszczu zwierzęcego i mięsa), utrzymywać aktywność fizyczną na miarę swoich możliwości (spacery, jazda na rowerze, pływanie).

Autor: Patryk Siepsiak

2019-04-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer