Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zapraszamy na II Bieg im. Jana Mejstera

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Mejstera w Słomczynie trwają Dni Patrona. Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie drugi bieg „Szlakiem Guzików Nieugiętych”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (27 kwietnia).


Msza i przedstawienie

Uroczystości związane z obchodami Dni Patrona rozpoczęły się 25 kwietnia. W czwartek grono pedagogiczne i uczniowie wzięli udział we mszy św. odprawionej w intencji Jana Mejstera oraz wszystkich ofiar zbrodni katyńskiej. Po nabożeństwie złożono kwiaty i zapalono znicze na żołnierskich mogiłach znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Słomczynie. W piątek (26 kwietnia) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie wystawili z kolei przedstawienie pt. „Zatrzymany kadr"  przed południem dla swoich kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły, a wieczorem dla zaproszonych gości.


Bieg patrona

Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie II Bieg im. Jana Mejstera „Szlakiem Guzików Nieugiętych”. Jego uczestnicy w najbliższą sobotę (27 kwietnia) oddadzą hołd patronowi szkoły oraz wszystkim żołnierzom zamordowanym w Katyniu. Bieg rozpocznie się o godz. 13.00 przy pomniku Powstańców Styczniowych w Cieciszewie, a zakończy przy Domu Ludowym w Słomczynie. Na uczestników czekają pamiątkowe gadżety, grochówka oraz dania z grilla. Poniżej do pobrani deklaracje uczestnictwa w biegu.

Do pobrania

Autor: PWZ

2019-04-26

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer