Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ładowarka już jest, wrótce będzie elektrobus

Już niedługo na ulice Konstancina-Jeziorny wyjedzie pierwszy w powiecie autobus elektryczny. Na węźle przesiadkowym przy ul. Wilanowskiej właśnie zakończył się montaż ładowarki dla tych pojazdów. Teraz urządzenie przez najbliższe tygodnie będzie testowane.


Ładowarka zamontowana

Gmina Konstancin-Jeziorna zakończyła wszystkie prace związane z budową infrastruktury niezbędnej do uruchomienia pierwszej w powiecie piaseczyńskim linii autobusowej obsługiwanej przez pojazdy z napędem elektrycznym. Ostatnim jej elementem był montaż ładowarki dla elektrobusów. Urządzenie pojawiło się na węźle przesiadkowym przy ul. Wilanowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Teraz jest testowane. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już od września Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie uruchomi nowe połączenie ze stolicą.


Nowa linia do metra Kabaty

Autobus nowej linii ma startować z pętli przy ul. Wilanowskiej i jak najkrótszą trasą – przez Jeziornę i Klarysew – dojeżdżać do stacji Metro Kabaty. – Mamy nadzieję, że nowa linia obsługiwana przez autobus elektryczny zachęci mieszkańców do korzystania z transportu publicznego – przyznaje Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Co w konsekwencji przysłuży się do mniejszego zanieczyszczenia powietrza w naszej uzdrowiskowej gminie.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-07-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer