Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Sąsiednie gminy zagrożone wścieklizną

Uwaga mieszkańcy! W trzech sąsiednich gminach – Otwock, Karczew i częściowo Józefów obowiązuje ostrzeżenie przed wścieklizną. Chorobę stwierdzono u martwego nietoperza. Powiatowy Lekarz Weterynarii apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów z psami.


Martwy nietoperz

Wszystko zaczęło się od znalezienia w okolicach Świdrów Wielkich w Otwocku martwego nietoperza. Zwierzę zostało przebadane. Okazało się, że ssak był zarażony wścieklizną. W związku z tym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Otwocku wydał rozporządzenie określające obszar zagrożony wścieklizną zwierząt, a także zawierające szereg nakazów i zakazów z tym związanych.


Środki ostrożności

Teren zagrożenia obejmuje południe od ul. Kardynała Wyszyńskiego i ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Józefowie oraz gminy Otwock i Karczew. Na wspomnianym obszarze do odwołania obowiązuje zakaz organizowania targów, wystaw, pokazów czy konkursów z udziałem psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę. Zwierzęta gospodarskie powinny być pozostawione w okólnikach lub na zamkniętych wybiegach. Psy należy trzymać na uwięzi, a koty w zamknięciu. 

Do odwołania obowiązuje także zakaz przemieszczenia się, bez zgody Powiatowego Lekarza Weterynarii w Otwocku, psów i kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę, jako zwierząt towarzyszących. Teren objęty alertem został oznakowany przez umieszczenie tablic informacyjnych.Do pobrania:

Autor: Antoni Pomianowski

2019-07-26

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer