Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Syreny zabrzmią w godzinę W

W czwartek (1 sierpnia) na terenie całego kraju, w tym województwa mazowieckiego, punktualnie o godz. 17.00 zabrzmią syreny alarmowe. Z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zatrzymajmy się na moment, by uczcić pamięć poległych.


Zawyją syreny

Zgodnie z zarządzeniem wojewody mazowieckiego w najbliższy czwartek (1 sierpnia) przeprowadzony zostanie  „trening wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania oraz systemu wczesnego ostrzegania". Syreny alarmowe zawyją punktualnie o godz. 17.00. Będzie to akustyczny sygnał ciągły trwający 1 minutę. W ten sposób uczczona zostanie pamięć o 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.


Ważna pamięć

1 sierpnia 1944 r. o godz. 17.00, z rozkazu gen. Tadeusza „Bora" Komorowskiego, w Warszawie rozpoczęło się zbrojne powstanie przeciwko niemieckim okupantom.  Był to element prowadzonej na terenach Polski od stycznia 1944 r. akcji „Burza", czyli operacji wojskowej oddziałów Armii Krajowej podjętej przeciwko wojskom niemieckim, bezpośrednio przed wkroczeniem przesuwającej się na zachód Armii Czerwonej. 

Autor: Antoni Pomianowski

2019-07-30

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer