Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Uwaga na silny wiatr, burze i grad

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał w sobotę (13 lipca) ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Alert obowiązuje od godz. 12.00 do godz. 22.00.


Ostrzeżenie 1. stopnia

Zgodnie z wydanym ostrzeżeniem, synoptycy przewidują burze z gradem na terenie m.in. powiatu piaseczyńskiego. Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyć będą opady deszczu (do 30 mm) oraz silne porywy wiatru (do 65 km/h). Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje w sobotę (13 lipca) od godz. 12.00 do godz. 22.00.


Zachowajmy ostrożność

Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych znajdujących się m.in. na balkonach czy podwórkach.  Pamiętajmy, też żeby nie zostawiać samochodów pod drzewami oraz w innych miejscach narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Na drodze dostosujmy prędkości jazdy do warunków atmosferycznych. Bezwzględnie unikajmy schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi.

Autor: Patryk Siepsiak (źródło: IMiGW–PIB)

2019-07-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer