Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Konsultacje diabetologiczne

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie zaprasza seniorów z gminy Konstancin-Jeziorna do Centrum Kompleksowej Rehabilitacji przy ul. Gąsiorowskiego 12/14 na bezpłatne konsultacje diabetologiczne. Będzie można z nich skorzystać w przyszłą sobotę (16 listopada) w godz. 9.00–17.00.


Groźna choroba

Cukrzyca to jedyna choroba niezakaźna uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię. Z kolei Światowa Organizacja Zdrowia umieściła ją wśród najpoważniejszych zagrożeń „naszych czasów”. Według danych tej organizacji, cukrzyca znajduje się wśród 10 najczęstszych przyczyn zgonów na świecie i wyprzedza w tym m.in. ilość zgonów spowodowanych przez wypadki komunikacyjne.

Najnowsze dane mówią o 425 milionach chorych na świecie. Co istotne, nawet co druga osoba nie wie, że zmaga się z cukrzycą. Choroba przez bardzo długi okres potrafi trwać w utajeniu. Cukrzyk często dowiaduje się o niej dopiero, gdy trafia do szpitala z powodu powikłań: zawału serca czy udaru mózgu. Zgodnie z najnowszymi badaniami, w Polsce średni wiek chorego na cukrzycę typu 2 wynosi 63,8 lat, choroba trwa u niego już od ok. 10 lat, pacjent ma nadwagę i podwyższoną wartość hemoglobiny glikowanej.


Ważna prewencja

Konsekwencje nierozpoznanej albo źle leczonej cukrzycy mogą być bardzo poważne: ślepota, niewydolność nerek i konieczność dializ, amputacja kończyn, niedowład połowiczny, niewydolność krążenia, sepsa a nawet zgon – to tylko niektóre z nich. Dlatego tak ważne są działania prewencyjne, a gdy jest już na nie za późno – wczesne rozpoznanie i właściwe leczenie. 


Bezpłatne badania

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie zaprasza mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, dotychczas niediagnozowanych i nieleczonych z powodu cukrzycy, którzy ukończyli 60 lat, do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach i konsultacjach lekarskich mających na celu pomoc we wczesnym rozpoznaniu tej choroby.

Będzie można z nich skorzystać w przyszłą sobotę (16 listopada) w godz. 9.00–17.00. W Centrum Kompleksowej Rehabilitacji przy ul. Gąsiorowskiego 12/14 oprócz konsultacji przez cały dzień prowadzona będzie akcja informacyjna oraz działania edukacyjne, w tym szkolenia. Wyświetlane też będą filmy edukacyjne z zakresu zdrowego żywienia, aktywności fizycznej i profilaktyki cukrzycy. Więcej informacji: www.konsultacje-diabetologiczne.pl 

Autor: PWZ

2019-11-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer