Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Mieszkańcy zrealizują kolejne pomysły

Artystyczna integracja dzieci i seniorów, świąteczne warsztaty oraz wspólne gotowanie potraw wigilijnych – to niektóre przedsięwzięcia mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, które będą realizowane w ramach inicjatywy lokalnej. Samorząd przeznaczy na nie blisko 7,5 tys. zł.  


Dla społeczności lokalnej

Inicjatywa lokalna jest kolejnym narzędziem partycypacji społecznej opierającym się na współpracy samorządu i mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, które umożliwia realizację zadań publicznych na rzecz społeczności lokalnej. Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna chętnie z niego korzystają. 


Cztery inicjatywy

W czerwcu gmina wsparła finansowo realizację 15 projektów na łączną kwotę ponad 33 tys. zł. W listopadzie burmistrz gminy pozytywnie rozpatrzył kolejne wnioski, które wpłynęły do konstancińskiego magistratu. Dzięki wsparciu finansowym możliwa będzie realizacja czterech inicjatyw. Gmina przeznaczy na nie łącznie 7470 zł.    


Oto inicjatywy lokalne, które będą realizowane:

Lp. Grupa inicjatywna reprezentowana
przez osobę/osoby/podmiot
Nazwa wniosku Udział finansowy
gminy (w zł)
1. Alfreda Konopka,
Marek Szewczyk
Artystyczna integracja dzieci i seniorów 2300,00
2. Maria Moskalewicz Kultywowanie tradycji świątecznych 2000,00
3. Witold Biernacki Przygotowanie potraw na spotkanie  wigilijne seniorów 1570,00
4. Anna Mrówka Świąteczne warsztaty 1600,00


Do pobrania:

Autor: Patryk Siepsiak

2019-11-14

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer