Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nowe oblicze willi Kamilin

Można już podziwiać nowe oblicze zabytkowej willi Kamilin przy ul. Piłsudskiego 42 w Konstancinie-Jeziornie. Obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom w najbliższym czasie.


Odbiór końcowy robót

Remont gminnej willi Kamilin, mimo wielu perturbacji w trakcie realizacji tej inwestycji, udało się doprowadzić do szczęśliwego finału. 26 listopada rozpoczął się odbiór końcowy robót budowlanych. Po dostarczeniu przez wykonawcę pozwolenia na użytkowanie rozpocznie się meblowanie i wyposażanie obiektu. 


Cieszy oko

W parterze odrestaurowanej, neoklasycystycznej willi z 1922 r. będzie się mieścić sala ślubów oraz punkt informacji turystycznej. Z kolei pierwsze piętro zajmie Konstanciński Dom Kultury, który otrzyma pod swoje skrzydła salę wystawienniczą. Nowy wygląd willi Kamilin cieszy oko, podobnie jak teren wokół niej. Na pow. ponad 6 tys. m kw. powstały alejki, przy których stanęły stylizowane ławki i latarnie. Całość kosztowała blisko 6,4 mln zł i będzie stanowić nowa bramę wejściową do Parku Zdrojowego. 


Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2019-11-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer