Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nowości w szkolnej bibliotece

Biblioteka w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa”. Placówka wzbogaciła się o nowe książki i audiobooki. Ich zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu gminy Konstancin-Jeziorna.


Wsparcie finansowe

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” realizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego celem jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów.  W programie udział bierze kilkaset bibliotek w całym kraju. Jest wśród nich także ta działająca w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie. Projekt wsparł finansowo konstanciński samorząd.


Uczniowie pomagają

To wszystko umożliwiło zakup przez bibliotekę kilkuset nowości wydawniczych. Tytuły książek i audiobooków zostały wybrane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. – Zakup spotkał się z ogromną radością młodych czytelników, którzy nie mogli doczekać się momentu otwarcia kartonów z książkami – mówi Żaneta Misiak , bibliotekarka. – Uczniowie chętnie pomagają w opracowaniu nowych zbiorów: wypakowują nowości z kartonów, liczą, naklejają kody i foliują dodaje Jolanta Banach, bibliotekarka.
Książki i audiobooki już niebawem zostaną udostępnione wypożyczającym.


Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2019-11-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer