Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Sołectwo zaprasza na misterium teatralne

Sołectwo Czarnów zaprasza w najbliższą sobotę (30 listopada) na zaduszkowe misterium teatralne pt. „Konstytucja dla Europy 1831, czyli romantyczny testament Wojciecha Jastrzębowskiego”. Początek spektaklu o godz. 16.30.


Zapiski kanoniera

„Konstytucja dla Europy 1831” to zapiski kanoniera Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego, który wraz z towarzyszami broni walcząc na polu Olszynki Grochowskiej stworzył projekt „Wiecznego Przymierza między Narodami dla zachowania pokoju”.


Zaduszkowe misterium

Pomysłodawcą projektu i autorem scenariusza widowiska, które odbędzie się w najbliższą sobotę (30 listopada) na placu zabaw „Sołtysówka" w Czarnowie jest Olgierd Łukaszewicz, znany aktor i prezes Związek Artystów Scen Polskich. U jego boku w zaduszkowym misterium wystąpią także Janusz Leśniewski i mieszkańcy Czarnowa. O scenografię zadba Cezary Żegliński. Reżyserem dźwięku będzie Witold Moszczyński. Początek o godz. 16.30. 


Spotkanie i grochówka

Po spektaklu zaplanowano spotkanie z Alicją Wejner, autorką książki „Azymut wspólna Europa – Jastrzębowski". Będzie też grochówka.

Autor: Patryk Siepsiak

2019-11-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer