Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Spotkanie w Akademii Czujnego Rodzica

Starostwo Powiatowe w Piasecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Czujnego Rodzica”. 26 listopada tematem wykładu będzie „Porozumienie bez przemocy”. Początek o godz. 17.30.


Problem jest ogromny

Tak sformułowany tytuł wykładu często wzbudza reakcję: „to przecież nie mój problem”. Tymczasem problem jest ogromny. Ukryte przemocowe akcenty są obecne w komunikacji nas wszystkich i bardzo rzutują na relacje z naszymi bliskimi, w tym z dziećmi. Nie jesteśmy ich najczęściej świadomi, nie rejestrujemy własnej mowy ciała i słów jako przekazów naznaczonych wrogością i agresją. 


Porozumienie bez rzemocy

Często nie rozumiemy skąd u naszych dzieci określone reakcje i zachowania, przecież u nas w rodzinie „nikt się tak nie zachowuje”. Model komunikacji „Porozumienie bez przemocy” odczarowuje nasze ukryte, nieświadomie destrukcyjne przekazy. Jest bardzo użyteczny dla rodziców i pedagogów w codzienności rodzinnej i wychowawczej, jest też bardzo użyteczny dla małżeństw.


Prowadząca

Spotkanie poprowadzi Beata Patrzykąt-Owczarek – psycholog i pedagog specjalny, zajmująca się wspieraniem rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci i młodzieży, a także wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz rozwijaniem kompetencji komunikacyjnych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.


Termin

Spotkanie odbędzie się 26 listopada w godz. 17.30–19.30 w Starostwie Powiatowym w Piasecznie (ul. Chyliczkowska 14).

Autor: Starostwo Powiatowe w Piasecznie

2019-11-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer