Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wniosek o nadanie nazwy ulicy

Mieszkańcy nowego osiedla przy ul. Wierzbnowskiej w Konstancinie-Jeziornie chcieliby, aby gminna droga, przy której stoją ich domy, miała nową nazwę. Pismo w tej sprawie wpłynęło do Urzędu Miasta i Gminy. Teraz rozpatrzy je zespół konsultacyjny przy Radzie Miejskiej.


Pismo mieszkańców

Jak wskazują w piśmie mieszkańcy nowego osiedla 34 domów jednorodzinnych, chodzi o „odgałęzienie od ul. Wierzbnowskiej stanowiące drogę gminną o tej samej nazwie". Wnioskodawcy uważają m.in., że „brak własnych nazw ulic sprawia, że dotarcie do kolejnych posesji oznaczonych literami alfabetu, których zabraknie dla tak dużej liczby domów, jest bardzo kłopotliwe". Proponowane nowe nazwy ulicy to: Bukowa, Olchowa lub Dereniowa.


Zespół konsultacyjny

Wnioskiem (można go pobrać poniżej) zajmie się zespół konsultacyjny powołany przez Radę Miejską Konstancin-Jeziorna. Zgodnie z § 7 uchwały nr 332/VII/21/2016 RM z 29 czerwca 2016 r. w sprawie zasad rozpatrywania wniosków o nadanie nazw miejscom publicznym w gminie Konstancin-Jeziorna – zainteresowane osoby prawne i mieszkańcy gminy, w ciągu 21 dni po ogłoszeniu propozycji nadania nazwy miejscu publicznemu, mogą zgłaszać swoje opinie oraz wyrażać chęć udziału w pracach zespołu.


Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak

2019-12-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer