Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Z miłości do sztuki i nauki

Konstanciński Dom Kultury przy ul. Mostowej 15 zaprasza na wyjątkową wystawę „Science in Art/Art in Science. Formy przestrzenne”, której wernisaż odbędzie się w sobotę (23 listopada) o godz. 17. Ekspozycję będzie można oglądać w Hugonówce do 15 stycznia.


Owoce sympozjum

Wystawa prezentowana w Konstancińskim Domu Kultury jest owocem sympozjum, które odbyło się w lipcu 2019 r. w Wygrynach na Mazurach z inicjatywy Iwony Nowakowskiej-Skop, prezes Fundacji „Z Miłości do Sztuki – MiDoSzu". Prezentowane w Hugonówce prace pokazują wzajemne relacje między sztukami plastycznymi a naukami ścisłymi i techniką. 


Obrazy i rzeźby

Artyści wystawili obrazy i rzeźby, ale również prace wykonane w technikach własnych wykorzystujących najnowocześniejsze materiały i technologie, w tym nowe media. Dyskurs naukowy został przełożony na wyraz plastyczny, wciągając widza w świat artysty-badacza otaczającej nas rzeczywistości. Swoje prace prezentują artyści: Agata Czeremuszkin-Chrut, Bartłomiej Sęczawa, Katarzyna Kowalska, Andrzej Bieniek, Sylwia Svorová Pawełkowicz oraz Wojciech Osiak.


Wernisaż wystawy

Wernisaż wystawy „Science in Art/Art in Science. Formy przestrzenne” odbędzie się w najbliższą sobotę (23 listopada) o godz. 17. Prace będzie można oglądać do 15 stycznia, wstęp wolny.

Autor: Grzegorz Traczyk/KDK

2019-11-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer