Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zapraszamy na Jarmark Świąteczny

Już po raz ósmy spotkamy się na konstancińskim Jarmarku Świątecznym. Zapraszamy 15 grudnia do Parku Zdrojowego. Będą m.in. Mikołaj ze swoimi pomocnikami, animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, występy artystyczne i świąteczna zagroda ze zwierzętami.

Jarmark Świąteczny w Konstancinie-Jeziornie jest już tradycją. W tym roku ponownie zapraszamy do Parku Zdrojowego, który 15 grudnia zmieni się w zimową, kolorową krainę. O moc atrakcji zadba organizator – Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Spotkanie z Mikołajem

Na jarmark przybędzie Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Będzie też świąteczna zagroda ze zwierzętami, a w niej: owce, kozy alpejskie, kuce, lamy, osiołki i alpaki. Poza tym na najmłodszych czekają m.in. animacje i konkursy z nagrodami. Będą zabawy i warsztaty artystyczne. Z kolei w magiczny świat bajek przeniesie dzieci Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. 


Występy artystyczne

Nie zabraknie również występów artystycznych. Na scenie, która stanie na placu przy pomniku św. Jana Pawła II wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Przepióreczka, chór ze SP nr 2, chór „Jedyneczka” (SP nr 1), Chór Rodziców No Bell, zespół taneczny ze SP nr 6 w Opaczy, uczniowie ze SP nr 3, Konstanciński Chór Kameralny, Jarzębina Czerwona, Łurzycanki, Pogodna Jesień, Chór Seniora Cantabile oraz chór kameralny Constanco Pueri Cantores i Musiclab – Studio Wokalne ze Szkoły Muzycznej 1. stopnia w Konstancinie-Jeziornie.


Stół wigilijny i życzenia

O godz. 14.00 spotkamy się przy wspólnym wigilijnym stole, na którym z pewnością nie zabraknie: pierogów z grzybami i kapustą, barszczu czerwonego i piernika. Życzenia świąteczne złożą mieszkańcom m.in. Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy i Agata Wilczek, przewodnicząca Rady Miejskiej. Później do wspólnego kolędowania zachęcać będzie Aleksandra Kostka, znana i lubiana telewizyjna „pogodynka”.


Blisko 80 wystawców

Prócz zabawy i koncertów, na jarmarku będzie można kompleksowo przygotować się do świąt. Wzdłuż głównej alei parku pojawi się mnóstwo stoisk, w tym roku będzie blisko 80 wystawców, z wyrobami rękodzielniczymi, świątecznymi dekoracjami, zabawkami i specjałami takimi jak: tradycyjne wędliny, naturalne sery, miody, pachnące przypraw, pyszne ciasta, pierniki, ekologiczne przetwory i swojski chleb.


Otwarcie lodowiska

15 grudnia otwarte zostanie także lodowisko miejskie. W programie imprezy, która rozpocznie się o godz. 16.00, m.in.: rewia na lodzie pt. „Świąteczna opowieść, czyli jak Mikołaj został Mikołajem” w wykonaniu profesjonalnych łyżwiarzy wyczynowych z Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego Walley.

Autor: Patryk Siepsiak

2019-11-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer