Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Kolejny sezon rowerowy przed nami

Od 1 marca ponownie będzie można wypożyczyć Konstancińskie Rowery Miejskie. Po trzymiesięcznej przerwie zimowej rowery wracają w sześciu lokalizacjach, również te dla dzieci. 

Konstanciński Rower Miejski to 70 rowerów, z których można korzystać na sześciu stacjach na terenie naszej gminy lub dojechać do Warszawy czy Piaseczna. Systemy rowerowe tych miast są ze sobą całkowicie kompatybilne, co ułatwia komunikację pomiędzy nimi.

Z systemu może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców). Wystarczy zarejestrować się w systemie np. na stronie internetowej i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych, z której finansowane będą późniejsze wypożyczenia. Osoby, które posiadają już konto Nextbike nie muszą rejestrować się ponownie. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za czas do godziny zapłacimy 1 zł, za drugą godzinę 3 złote, trzecią – 5 złotych, a za każdą następną po 7 złotych.

Aby wypożyczyć rower wystarczy wpisać na terminalu stacji wypożyczeń swój numer telefonu i kod PIN, który otrzymujemy podczas rejestracji, oraz numer wypożyczanego roweru, a potem wypiąć rower z elektrozamka. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej. Nie wymaga ona każdorazowego logowania w systemie. Wystarczy wpisać numer roweru lub zeskanować kod QR. Trwa to zaledwie kilka sekund!

Z Konstancińskiego Roweru Miejskiego można korzystać od 2014 roku. W ubiegłym sezonie po raz pierwszy w historii roczna liczba wypożyczeń przekroczyła 10 tysięcy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 2300 użytkowników. Ciekawe z jakim wynikiem zakończy się ten sezon!

Stacje Konstancińskiego Roweru Miejskiego:

  • Klarysew - ul. Warszawska (obok skrzyżowania z ul. Mirkowską)
  • Mirków - ul. Mirkowska (parking przy Wydziale Planowania Przestrzennego UMiG)
  • Grapa - ul. Wilanowska (parking przy poczcie),
  • Park Zdrojowy - (główna aleja wejściowa do parku - od ul. Piłsudskiego)
  • Skolimów - (przy Ośrodku Pomocy Społecznej)
  • Stary Ratusz ul. Warszawska 32

Autor: Magdalena Misiewicz

2019-02-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer