Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wspólnie walczmy ze smogiem

W sobotę 23 lutego od godziny 10:00 przy oczku wodnym obok targowiska w Konstancinie-Jeziornie, odbędzie się pokaz edukacyjno-ekologiczny zorganizowany przez Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna i Krajową Izbę Kominiarzy w ramach walki z problemem zanieczyszczenia powietrza.

W trakcie pokazu kominiarze przeprowadzą dla mieszkańców Konstancina-Jeziorny pokaz palenia w piecach węglowych tzw. metodą „od góry”. Metoda ta pozwala na znaczne zmniejszenie ilości pyłów, które emitowane są do atmosfery w wyniku spalania węgla. Palenie „od góry” jest przy tym bardziej ekonomiczne, pozwala na zmniejszenie ilości zużywanego opału, i tym samym znaczne oszczędności finansowe.

Na specjalnym stoisku mieszkańcy otrzymają gadżety promocyjne  oraz liczne materiały informacyjne dotyczące walki z zanieczyszczeniem powietrza, w tym palenia od góry, bezpiecznej eksploatacji urządzeń grzewczych, bezpieczeństwa pożarowego, a także programu dotacji do wymiany źródeł ciepła organizowanego przez Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna.

Autor:

2019-02-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer