Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego

Już 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Dowiedz się na kogo będzie można oddać głos w komisjach w Konstancinie-Jeziornie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się raz na 5 lat, w podobnych dniach we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Na potrzeby tych wyborów Polska została podzielona na 13 okręgów wyborczych. Nasza gmina znajduje się w okręgu nr 4, w którego skład wchodzi m.st. Warszawa oraz okoliczne powiaty, tj. grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński.

Oznacza to, że we wszystkich wymienionych wyżej miejscach wyborcy otrzymają karty do głosowania z tymi samymi kandydatami. Kolejność list kandydatów na karcie została wylosowana przez Państwową Komisję Wyborczą, natomiast kolejność kandydatów na danej liście została ustalona przez komitet wyborczy.

W załączonym poniżej pliku publikujemy zarejestrowane w okręgu nr 4 listy kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu, lokale wyborcze będą czynne w godz. 7.00-21.00.

DO POBRANIA:

Autor: Antoni Pomianowski

2019-05-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer