Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które we wtorek (28 maja) mogą przejść nad naszym regionem. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 13.00 do godz. 24.00. Zachowajmy ostrożność.

Pogoda we wtorek (28 maja) nie będzie dla nas łaskawa. IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie ostrzega przed burzami z gradem, które już po godz. 13.00 mają przejść nad naszym regionem. Meteorolodzy wprowadzili pierwszy stopień - w trzystopniowej skali ostrzegania.

Synoptycy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do
40 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Miejscami możliwy jest grad. Ostrzeżenie obowiązuje do północy. 

Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych, znajdujących się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka) oraz nie parkowanie samochodów w miejscach narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Na drodze dostosujmy prędkości jazdy do warunków atmosferycznych. Bezwzględnie nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi.

Autor: Patryk Siepsiak

2019-05-28

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer