Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Villa la Fleur na Noc Muzeów

W sobotę, 18 maja z okazji Nocy Muzeów Villa la Fleur (ul. Szpitalna 14) zaprasza w godz. 19.00 - 0.00 na specjalny pokaz wystawy z cyklu Mistrzowie Ècole de Paris – „Joseph Pressmane”, prezentującej zbiór stu obrazów olejnych i rysunków z kolekcji Marka Roeflera.

Joseph Pressmane (1904-1967) był żydowskim malarzem urodzonym w Beresteczku. Studiował w Warszawie i Lwowie, a większość swojego życia artystycznego spędził we Francji. Na jego twórczość składały się przede wszystkim pejzaże oraz intymne studia portretowe, w których widoczne są dalekie echa podróży do Palestyny oraz malarstwa Paula Cézanne’a czy Paula Gauguina. Ekspresyjne kompozycje o precyzyjnym rysunku i bogatej, wyrazistej kolorystyce znajdowały uznanie w oczach wielu współczesnych malarzowi admiratorów sztuki, w tym polskiego marszanda Leopolda Zborowskiego oraz brytyjskiego aktora i reżysera - Charliego Chaplina i niemieckiego kolekcjonera Emila Georga Bührlego.

Pierwsza wystawa retrospektywna Josepha Pressmane’a to znakomita okazja aby rozsmakować się w tętniących życiem pejzażach Francji.

Dla niepełnosprawnych dostępna będzie najniższa kondygnacja muzeum.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-05-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer