Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Parkrun obchodzi piąte urodziny

Parkrun Konstancin-Jeziorna w najbliższą sobotę (30 marca) będzie świętować piąte urodziny. Z tej okazji sympatycy biegania zapraszają o godz. 9.00 na jubileuszowe spotkanie. Warto zadbać o swoją kondycję fizyczną i dołączyć do wielkiej międzynarodowej rodziny.


Historia parkrun

Parkrun to inicjatywa, która powstała w 2004 r. w Londynie. Jej pomysłodawcy zapraszają entuzjastów rekreacji do rywalizacji w różnych parkach, terenach zielonych. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie, który znajdziemy na stronie internetowej: www.parkrun.pl. Przydzielony kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie, a uzyskane rezultaty zapisywane są na indywidualnych profilach i przesyłane pocztą elektroniczną na adres uczestnika podany podczas rejestracji.


Pięć lat w Konstancinie-Jeziornie

Inicjatywa parkrun pięć lat temu zawitała także do Konstancina-Jeziorny, a cotygodniowe, sobotnie spotkania od razu cieszyły się dużym zainteresowaniem. – Przez te lata na starcie naszego biegu biegacze stawali już 6000 razy i przebiegli łącznie 30 tys. km – podsumowuje Paweł Kopiec, mieszkaniec Konstancina-Jeziorny. – Najwięcej było nas jednorazowo 86 osób.
Na spotkania parkrun średnio przychodzi 25 biegaczy. 


Jubileuszowy bieg

W najbliższą sobotę (30 marca) odbędzie się bieg nr 259. Zbiórka tradycyjnie o godz. 9.00 na parkingu przy ul. Od Lasu. Biegacze amatorzy do pokonania będą mieli trasę o długości 5 km, która biegnie urokliwymi szlakami Lasów Chojnowskich. – Są wśród nas osoby o znakomitych osiągnięciach w sportach biegowych, są też tacy, którzy biegają rekreacyjnie, dla zdrowia, pięknych okoliczności przyrody i świetnego towarzystwa – dodaje  Paweł Kopiec. – Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o inicjatywnie można znaleźć na Facebooku - www.facebook.com/parkrunkonstancinjeziorna

Autor: Patryk Siepsiak

2019-03-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer