Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Świąteczne paczki dla Kresowiaków

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych organizuje zbiórkę żywności dla kombatantów i dzieci z Kresów Wschodnich. Akcja zostanie przeprowadzona 14 i 15 marca w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Kolejna taka akcja

„Polacy kresowym rodakom" pod takim hasłem Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK organizuje przedświąteczną akcję zbiórki żywności dla polskich kombatantów oraz rodzin mieszkających na Litwie i Białorusi. Głównym jej koordynatorem jest Bożena Wierzbicka, która gorąco zachęca do wsparcia tegorocznej edycji akcji. 

Co jest potrzebne?

Najcenniejsze są produkty spożywcze z długą datą ważności, takie jak: kawa, herbata, konserwy rybne, konserwy mięsne, przyprawy, makarony, kasze czy słodycze. Ale nie tylko. Bardzo ważnym elementem akcji są również kartki świąteczne z życzeniami dla rodaków z Kresów Wschodnich. 

Gdzie i kiedy ?

W Konstancinie-Jeziornie zbiórka prowadzona będzie w czwartek (14 marca) w godz. 10.00-14.00 oraz w piątek (15 marca) w godz. 14.00-19.00. W tych dniach paczki oraz żywność można  przynosić do Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77. 


Autor: Magdalena Misiewicz

2019-03-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer