Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Darmowy internet od gminy

Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna działa już strefa kilkudziesięciu publicznych hotspotów. Mieszkańcy i turyści mogą bezpłatnie korzystać z mobilnego internetu m.in. na przystankach autobusowych, placach zabaw i w Parku Zdrojowym.


Pomyślne testy

We wrześniu gmina Konstancin-Jeziorna uruchomiła pilotażowo kilkanaście punktów z bezpłatnym dostępem do internetu. Pierwszy etap testów sieci został już zakończony i mieszkańcy mogą swobodnie korzystać z ok. 70 hotspotów. 


W mieście i w sołectwach

Są one zlokalizowane w różnych częściach naszej gminy, także poza terenem miejskim,
np. w Słomczynie, Cieciszewie, Gassach czy Czarnowie (mapę wszystkich punktów znajdziemy na stronie: gsip.konstancinjeziorna.pl). W samym Konstancinie-Jeziornie hotspotów jest kilkadziesiąt i obejmują swoim zasięgiem m.in. parki, place zabaw oraz główne przystanki autobusowe, tak aby umożliwić mieszkańcom oraz turystom i przyjezdnym odwiedzającym naszą gminę dostęp do internetu w trakcie wykonywania codziennych czynności, np. spacerów czy korzystania z komunikacji publicznej.


Strefa Wi-Fi

Z siecią można połączyć się za pomocą laptopa, tabletu lub telefonu komórkowego. Niepotrzebne są żadne dane. Wystarczy z listy sieci Wi-Fi dostępnych na naszym urządzeniu
wybrać tę o nazwie: „Konstancin-Jeziorna-Free” i po chwili można już korzystać z darmowego internetu. Wszystkie punkty zostaną wkrótce oznakowane tabliczkami z napisem „Strefa Wi-Fi”. Koszty związane z ich uruchomieniem i utrzymaniem hotspotów pokrywa gmina Konstancin-Jeziorna.

Autor: Patryk Siepsiak

2019-10-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer