Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Dni Kultury Francuskiej

W miniony weekend (27–28 września) w Konstancińskim Domu Kultury odbyły się Dni Kultury Francuskiej. Wśród wielu atrakcji, skierowanych do mieszkańców w różnym wieku, odbyły się m.in. koncerty muzyki francuskiej.

Podczas weekendowego spotkania z kulturą francuską na scenie wystąpili: Basha Slavinska – wybitna akordeonistka młodej generacji, Cédric Boyer – pianista z Saint-Germain-en-Laye, Justyna Bacz z zespołem – autorka polskich i francuskich przekładów piosenek oraz DE2S & IDEM – francuski raper wraz z DJ-em, doskonale znani młodszej części polskiej publiczności. Odbyła się także prezentacja znanych filmów znad Sekwany, pokazy kulinarne i degustacja potraw, targi książki i produktów kojarzących się z Francją, turniej gry w boule oraz warsztaty plastyczne.

Wystawia i poezja

Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania z przewodnikiem wyjątkowej kolekcji malarstwa francuskiego w konstancińskiej Willi La Fleur. Nie lada gratką dla mieszkańców była też szansa obejrzenia wystawy fotografii Jean Paula Lublinera z okazji 130-lecia Wieży Eiffla. Nie zabrakło również francuskiej poezji, prelekcji o życiu we Francji i jej kulturze.

Budżet Obywatelski

Dni Kultury Francuskiej zostały zorganizowane przed Konstanciński Dom Kultury wraz ze Stowarzyszeniem Współpracy Miast Bliźniaczych Konstancin-Jeziorna – Saint-Germain-en-Laye, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Impreza była doskonałą okazją do pogłębiania relacji między mieszkańcami partnerskich miast oraz do zapoznania się z bogactwem kultury francuskiej.


Galeria zdjęć 

Fot. Konstanciński Dom Kultury

Autor: Antoni Pomianowski

2019-10-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer