Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Mieszkańcy napisali kolejną bajkę

„Odkrycie tajemnicy podziemnych tuneli” to tytuł kolejnej opowieści, którą napisali mieszkańcy naszej gminy w ramach projektu „Bajka wizytówką miasta i gminy Konstancin-Jeziorna”.  Zachęcamy do jej przeczytania lub obejrzenia.


O projekcie

O projekcie, którego pomysłodawczynią jest bajkopisarka Jolanta Krystyna Żytkiewicz, pisaliśmy obszernie w poprzednim numerze Biuletynu Informacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna. Pierwsza opowieść, pt. „Jak powstała Akademia – Życie w Bajce?”, została ciepło przyjęta przez naszych czytelników i mieszkańców gminy. 


Nowa bajka

Mamy nadzieję, że podobnie będzie z drugą bajką, pt. „Odkrycie tajemnicy podziemnych tuneli”, która jest już dostępna na naszej stronie internetowej (do pobrania poniżej). Jej autorami, podobnie jak tej pierwszej, są: wspominana już Jolanta Krystyna Żytkiewicz, Maria Czarkowska – wolontariuszka, prowadząca w „Gazecie Wyborczej” projekty społeczne, Piotr Malinowski – psycholog, nauczyciel i asystent rodziny oraz dodatkowo Maria Guszkowska – nauczyciel i pedagog oraz Aleksandra Dzierżawska – konferansjerka, lektorka i wokalistka. 

O czym jest bajka? – Grupa bohaterów wyrusza na wyprawę, w której celem jest oczyszczenie podziemnych tuneli pod Królewską Górą – opowiada Maria Czarkowska. – Tam odkrywają tajemnicę, ale więcej nie zdradzę. 


Przeczytaj lub obejrzyj

Zapraszamy do czytania, słuchania i oglądania, bo bajki są także nagrywane i udostępniane w serwisie YouTube. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na facebookowym fanpage’u: Miasto Słońca – Królestwo Bajek Konstancin-Jeziorna.Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak

2019-10-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer