Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pobiegli dla papieża Polaka

Blisko 80 osób wzięło udział w trzynastym już Biegu Papieskim, który w tym roku odbył się w Konstancinie-Jeziornie. Pierwsi na metę, w swoich kategoriach, dobiegli Bartłomiej Kuna i Aleksandra Golon.

Bieg Papieski odbywający się corocznie ku czci św. Jana Pawła II wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych gminy Konstancin-Jeziorna. W tym roku impreza odbyła się 6 października w konstancińskim Parku Zdrojowym, a nie w Habdzinie, jak było to w poprzednich latach. Mieszkańcy gminy, i nie tylko, już po raz 13. zebrali się, by wspólnie podziękować za pontyfikat św. Jana Pawła II.


Wspólna modlitwa

Na chwilę przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji głos zabrał Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, oraz ks. kan. Stanisław Leszek Jackiewicz, dziekan dekanatu konstancińskiego, którzy życzyli wszystkim uczestnikom udanego startu. Z kolei Weronika Głowacka, Pola Komosa i Aleksander Kurka, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, przybliżyli zebranym postać papieża Polaka i honorowego obywatela Konstancina-Jeziorny. Oficjalną część uroczystości zakończyły złożenie przez władze gminy oraz sportowców kwiatów przed pomnikiem św. Jana Pawła II oraz wspólne odśpiewanie „Barki”, ulubionej pieśni papieża. 


Pierwsi na mecie

Na starcie prawie 5-kilometrowej trasy stanęło 76 zawodników. Bieg poprzedziła wspólna rozgrzewka, po której sygnał do startu dał burmistrz gminy. Jako pierwszy, po 17 minutach, do mety dobiegł Bartłomiej Kuna, drugi był Marek Turczyn (17 min. 13 sek.), a trzeci – Piotr Basiak (17 min. 30 sek.). Wśród pań triumfowała Aleksandra Golon (20 min. 34 sek.). Tuż za nią uplasowały się Natalia Kostrzewska (22 min. 18 sek.) i Magdalena Rembowska (22 min. 49 sek.). Do najszybszych zawodników powędrowały okazałe puchary, a także nagrody rzeczowe. Organizatorzy, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz gmina Konstancin-Jeziorna, przygotowali także nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu.


Inne atrakcje

Biegowi Papieskiemu towarzyszyły także inne atrakcje, wśród których były m.in.: występy taneczne seniorów z GOSiR, pokaz jiu-jitsu w wykonaniu Krzysztofa Węgrowskiego – mistrza Europy i Polski, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży pt. „Podróż do krainy wartości” oraz wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II. O muzyczną oprawę wydarzenia zadbała Zawodowa Orkiestra Wiatrowa. Na zakończenie każdy mógł spróbować pysznej grochówki.


Galeria zdjęć

Fot. Andrzej Piętka

Autor: Patryk Siepsiak

2019-10-07

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer