Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Podwyższona gotowość na wybory

Prezes Rady Ministrów wprowadził na terenie całego kraju drugi stopień alarmowy dla cyberprzestrzeni (tzw. BRAVO-CRP). Nie ma jednak powodów do obaw, ma to wyłącznie związek z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Alert zapewnia podwyższoną gotowość odpowiednich służb.


Alert drugiego stopnia

Na mocy zarządzenia nr 197 Prezesa Rady Ministrów z 7 października 2019 r. w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego CRP, na terenie całego kraju ogłoszono drugi stopień alarmowy dla cyberprzestrzeni (tzw. BRAVO-CRP). Alert obowiązuje od czwartku (10 października 2019 r.) od godz. 00.01 do poniedziałku (14 października 2019 r.) do godz. 23.59. Nie ma jednak powodów do obaw, ma to wyłącznie związek z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Podstawą wydania zarządzenia jest art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz.U. 2019 poz. 796).


Czym są stopnie alarmowe?

Wprowadzenie drugiego stopnia alarmowego CRP (BRAVO-CRP) na wybory nie jest niczym nowym. Takie samo zarządzenie premiera obowiązywało już m.in. podczas wiosennych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany. Działania urzędu podejmowane będą zgodnie z „Modułami zadaniowymi dla poszczególnych stopni alarmowych dla zagrożeń w cyberprzestrzeni na obszarze powiatu piaseczyńskiego – drugi stopień alarmowy BRAVO–CRP”.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-10-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer