Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pokaz palenia w piecu od góry

W sobotę, 12 października, od godziny 10.00 przy oczku wodnym obok targowiska w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się kolejny pokaz edukacyjno-ekologiczny zorganizowany wspólnie przez burmistrza gminy oraz Krajową Izbę Kominiarzy, którego celem jest walka z zanieczyszczeniem powietrza.

W trakcie wydarzenia kominiarze przeprowadzą dla mieszkańców Konstancina-Jeziorny pokaz palenia w piecach węglowych tzw. metodą „od góry”. Metoda ta pozwala na znaczne zmniejszenie ilości pyłów, które emitowane są do atmosfery w wyniku spalania węgla. Palenie „od góry” jest przy tym bardziej ekonomiczne, pozwala na zmniejszenie ilości zużywanego opału i tym samym generuje znaczne oszczędności finansowe.

Na specjalnym stoisku mieszkańcy otrzymają promocyjne gadżety oraz liczne materiały edukacyjne i informacyjne dotyczące walki z zanieczyszczeniem powietrza, w tym na temat palenia „od góry”, bezpiecznej eksploatacji urządzeń grzewczych, bezpieczeństwa pożarowego, a także organizowanego przez gminę programu dotacji do wymiany źródeł ciepła.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-10-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer